Organizatorzy zachowali się popisowo, ogłaszając trzy dni po rozdaniu nagród Grammy przyjazd Bon Ivera do Polski. Będzie to ich pierwszy koncert nad Wisłą. Pula artystów spęczniała też o inne rewelacje.

Dobra praktyka ściągania najlepszych zespołów roku weszła grupie Alter Art w krew przynajmniej rok temu - wówczas historia była właściwie bardzo podobna, prestiżowe statuetki trafiają do rąk muzyków znanych przede wszystkim miłośnikom alternatywy, Internet grzmi oburzeniem i wylewa się zeń ignorancja i niewiedza, a później od razu mamy koncert w Polsce. Wtedy po raz pierwszy odwiedzili nas Arcade Fire i zagrali popisowo na warszawskim Torwarze, w tym roku na gdyńskich Babich Dołach stawią się po raz pierwszy muzycy Bon Iver. Wieloletnie marzenia fanów Justina Vernona i spółki zostaną spełnione. Ponieważ na temat ostatniej płyty "Bon Iver" i wcześniejszych dokonań powiedziane zostało już bardzo dużo, pozostawię wam dźwiękowe spotkanie z artystami:To nie koniec walki o serca słuchaczy niezależnej muzyki. Otóż jednym z mocnych argumentów będzie na pewno przyjazd śpiewaczki Bat For Lashes, która od swojego debiutu pięć lat temu skutecznie zdobywała kolejne bastiony popularności. Przyjeżdża na Openera z trzecim krążkiem i świeżymi pomysłami.

Znani festiwalowiczom są już Friendly Fires, którzy na żywo robią wątpliwie imponujące wrażenie, ale trzeba przyznać, że ich albumy mają nieodparty urok upalnego lata i lubieżnego relaksu na plaży. Miejmy nadzieję, że deszcze i i w tym roku ominą Gdynię i między 4 a 7 lipca poczujemy powiew egzotyki na skórze podczas ich koncertu.

Ostatnim ogłoszeniem jest Wiz Khalifa, czyli 25-letnia sensacja na rynku mixtape'ów i hip hopu. Jego single ponoć sprzedają się jak świeże bułeczki, a liczba słuchaczy rośnie z dnia na dzień i już teraz liczy się ją w milionach. Ponieważ na Openerowych scenach mocnej reprezentacji tego gatunku zabraknąć nie może, wierzę, że i to ogłoszenie jest strzałem w dziesiątkę.

Karnety i bilety na festiwal można już kupować w sieciach internetowych. Opener Festival jak co roku w Gdyni Kosakowie, startuje już 4 lipca. Zapraszamy.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!