W nowym wydaniu przeglądarki działającej na niemal każdym modelu telefonu, zawitała nowa strona Smart Page, zbierająca w jednym miejscu przydatne dla nas informacje.

Opera Mini działa na niemal każdym telefonie. Niewątpliwym plusem tej przeglądarki jest także kompresja danych bezpośrednio na serwerze producenta, co zmniejsza zużywany transfer.

Opera Mini 7 debiutuje z nową stroną Smart Page, pełną dopasowujących się do nas informacji. Znajdziemy na niej pozycję Moje witryny, pogrupowane tematycznie odnośniki do różnych miejsc w sieci, a także zakładki do: Google+, Gmail, Opera Sports i Opera Mobile Store. Oprócz tego mamy możliwość integracji z serwisami społecznościowymi (obecnie obsługiwany jest Facebook i Twitter), co da nam możliwość otrzymywania aktualizacji z wcześniej wymienionych portali. W rubryce Moje wiadomości znajdziemy ostatnie aktualizacje z odwiedzanych wcześniej witryn.


Smart Page jest dodatkową zakładką. Do naszej dyspozycji zostaje doskonale znane wcześniejszym użytkownikom Opery Mini okno szybkiego wybierania. Wzbogaciło się ono w lepsze możliwości zarządzania. Zakładki do witryn prezentowane jako kwadratowe obrazki, można teraz ustawiać w dowolnej kolejności, a ograniczenie ich do 9 pozycji zostało zlikwidowane.

Wprowadzone zmiany starają się wpisywać w coraz bardziej popularną chęć personalizacji wszystkiego pod konkretnego użytkownika. Według moich obserwacji to wydanie działa płynniej od swojego poprzednika, który był krokiem wstecz jeżeli chodzi o optymalizację. Wydaje się więc, że deweloperzy odrobili lekcję skupiając się na poprawie wydajności, która jest szczególnie ważna w przypadku nie-smatfonów, na których aplikacja jest najczęściej wykorzystywana.

Instrukcję instalacji Opery Mini można znaleźć na www.opera.com.

Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!