Problem prywatności i bezpieczeństwa jest dla wielu użytkowników internetu coraz ważniejszy. Opera Software udostępniła w swojej przeglądarce usługę VPN.

VPN (virtual private network lub po polsku: wirtualna sieć prywatna) - to w dużym uproszczeniu rodzaj prywatnego tunelu w publicznej sieci. Dzięki szyfrowaniu zwiększa się poziom użytkownika takiego rozwiązania.

Firma Opera Software wypuściła właśnie aktualizację, która umożliwia korzystanie z VPN zupełnie bezpłatnie i bez konieczności zakładania i logowania się do konta. Póki co taka opcja dostępna jest w przeglądarce dla deweloperów, ale pojawi się również w stabilnej wersji Opery.

Jeżeli włączymy tę opcję w ustawieniach przeglądarki w pasku adresu zobaczymy stosowną ikonkę oraz możliwość sprawdzenia, jak dużo danych przesłaliśmy przez VPN.

Opera oferuje szyfrowanie 256-bitowym kluczem. Usługa zastępuje adres IP użytkownika i utrudnia śledzenie lokalizacji i identyfikację komputera - podaje TheNextWeb. Użytkownik może też wybrać lokalizację serwerów. Do wyboru są trzy kraje: Kanada i Stany Zjednoczone i Niemcy.


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!