Od jutra emeryci, osoby trwale niezdolni do pracy, a także bezrobotni mogą składać wnioski na poczcie o zwolnienie z opłat abonamentowej.

Zgodnie z nowymi przepisami abonamentu nie będą musiały płacić osoby po 60. roku życia, jeśli są emerytami oraz bezrobotnymi.

Kontrolami opłacania abonamentu i rejestrowania odbiorników rtv zajmuje się Poczta Polska. Jak wyjaśnił Michał Dziewulski z biura prasowego Poczty, abonament płaci się za posiadanie i za korzystanie. Kontrole przeprowadzają pracownicy kartotek rtv. Kontroler, który zapuka do naszych drzwi powinien się przedstawić, powiedzieć, w jakim celu przyszedł i pokazać stosowne upoważnienie. Kara za nie zarejestrowany odbiornik wynosi trzydziestokrotność rocznego abonamentu. Jeśli mamy np. popsuty odbiornik w domu to powinniśmy ten fakt również zgłosić na poczcie.

Opłata za używanie odbiornika telewizyjnego i radiowego wynosi 17 zł, jedynie radiowego 5,30 zł.
Co to znaczy opłata za używanie odbiornika tv lub radiowego? Ktoś może nie chce oglądać publicznej telewizji i też musi płacić. Dużo osób opłacają telewizję satelitarną ( Cyfra +, Cyfrowy Polsat, N) lub kablową i tutaj również pojawia im się dodatkowa opłata.
Kupując nowy odbiornik telewizyjny zapłaciliśmy 22 % Vatu. Proponuję, aby państwo z tego mojego zapłaconego podatku sfinansowało TVP, bo tutaj o nic innego nie chodzi.

Osobiście nie będę płacił i nikogo do własnego domu, na mój teren prywatny nie mam obowiązku wpuszczać.

źródło: http://www.krrit.gov.pl/bip/

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!