W 2015 roku doszło do 188 wypadków na przejazdach kolejowych, w wyniku których 55 osób zginęło a 41 zostało ciężko rannych. Film zaprezentowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe pokazuje jeden z przykładów skrajnego ryzyka.

Takie zachowanie dla każdego jest niebezpieczne i tworzy zagrożenie dla przejeżdżających pociągów, ale w tym szczególnym wypadku, osoba pokonująca przejazd na wózku ma dodatkowo ograniczone szanse na uniknięcie zagrożenia. Niebezpieczne zachowania na przejazdach, tylko w 2015 roku były przyczyną 188 wypadków, w wyniku których 55 osób zginęło a 41 zostało ciężko rannych.

W 2015 roku średnio co 20 godzin na przejazdach/przejściach i w miejscach niedozwolonych dochodziło do wypadków lub kolizji, co 1,5 dnia ginął człowiek, a co 4 dni ktoś doznawał obrażeń w wyniku wypadku. Łącznie wypadki i kolizje na przejazdach i przejściach w 2015 roku spowodowały przerwy w ruchu pociągów na około 17 dni!

Brawura, pośpiech, niepotrzebne ryzyko – to najczęstsze przyczyny zdarzeń, do których dochodzi na przejazdach kolejowych. Aby ograniczyć liczbę wypadków i kolizji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują infrastrukturę, szkolą pracowników oraz konsekwentnie prowadzą kampanię Bezpieczny Przejazd: „Szlaban na ryzyko!”.

Te działania przynoszą efekty. Rok 2014 był najbezpieczniejszym rokiem w historii polskiej kolei. A w 2015 roku o 12 proc. spadła liczba kolizji i wykolejeń oraz o 12 proc. mniej było wypadków na przejazdach kolejowo – drogowych. Najważniejsza zasada – bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A./x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!