Jest wiele przyczyn, dla których Tadeusz Rydzyk przejdzie do historii. Jedną z nich jest ustanowienie przez niego orderu moherowego beretu, którym zdążył już wyróżnić jednego z zasłużonych. No cóż, są różne historie.

Tuba prokatolickiej propagandy - „Nasz Dziennik”, może mieć powody do dumy. Udzielający się w tym medium toruński filozof, publicysta i felietonista – Bogusław Wolniewicz, profesor zresztą, otrzymał nie lada odznaczenie. Mianowicie jako pierwszy w historii wszechświata, został kawalerem orderu... moherowego beretu!

Odznaczenie wręczył sam ustanawiający order – Tadeusz Rydzyk, ojciec zresztą. Uroczystość nadania tego przywileju miała miejsce na antenie TV Trwam, a wyróżniony orderem Bogusław Wolniewicz, z dumą pierś ozdobioną tym kuriozum prężył, nakazując operatorowi kamery cudaczność tą filmować. Prof. Wolniewicz ręką wskazując na ów order, mówił: Moherowy berecik. Jestem z niego dumny.

Ponoć profesor zasłużył sobie na tę dworskość – bohaterską postawą w bitwach ideologicznych.
Profesor pochwalił się jeszcze innymi odznaczeniami państwowymi, w tym krzyżami oficerskimi, ale jak stwierdził, order moherowego beretu ceni sobie najbardziej, gdyż to jest „robota ręczna”.
Poza ogólnikowym powodem jak – wojny ideologiczne, nie udało się sprecyzować za co dokładnie order ten przyznano. Należy się jednak domyślać, że wojny te pochłonęły wiele ofiar, bo przecież takich orderów nie przyznaję się za nic.

Zainspirowany władczą i monarchistyczną postawą Rydzyka, także ustanowiłem order, na którego awersie będzie czoło, zaś na rewersie koło. Symbolizować on będzie jedno z moich ulubionych haseł: Weź koło i pierdyknij się w czoło! Pierwszym który zostanie nim wyróżniony, będzie Tadeusz Rydzyk. Jak tylko oczywiście dorobię się własnej TV.

Źródło: http://www.glosrydzyka.blox.pl

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!