Wczoraj minęła 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji prezydent Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Narodu.

Polska może spojrzeć w minione 25 lat, od odzyskania wolności, i dokonać swoistego bilansu. – Warto zatem rozejrzeć się dookoła, bo niemal wszędzie możemy zobaczyć liczne ślady wielkiej, dobrej zmiany. Ta zmiana dokonała się naszymi rękami i dzięki naszej pracy - powiedział Prezydent.

W przemówieniu nawiązał również do ostatnich wydarzeń jakie miały miejsce w Rzymie - Jestem pewien, że wielu z nas przeżywając doniosłe chwile uroczystości kanonizacji wielkiego Polaka Jana Pawła II wspominało także Jego słowa wypowiedziane w Parlamencie Europejskim i w polskim parlamencie, gdy upominał się o nasze prawo do uczestniczenia w wielkim procesie zjednoczenia Europy.


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!