(© Giovanni Troilo/World Press Photo)

Organizatorzy konkursu World Press Photo podjęli decyzję o pozbawieniu nagrody Giovanniego Troilo. Okazało się, że reportaż fotografa był inscenizowany i powstał w innym miejscu niż deklarował autor.

Organizatorzy World Press Photo poinformowali na swojej stronie, że Giovanni Troilo złamał zasady uczestnictwa w konkursie.

Troilo zgłosił do konkursu swój reportaż "La Ville Noir - Mroczne serce Europy" jako opowieść o belgijskim mieście Charleroi. Okazało się, że niektóre fotografie powstały w jednej z dzielnic Brukseli. Pytany przez organizatorów fotograf potwierdził, że zrobił zdjęcia w innym miejscu niż deklarował. Narusza to zasady regulaminu konkursu.

Serwis Świat Obrazu zwraca również uwagę na zarzuty, że zdjęcia fotografa były inscenizowane. Zauważyć miał to burmistrz Charleroi, który rozpoznał jedną z osób na zdjęciu. Na innym pozować miał kuzyn autora.

Czytaj także: Lao Che Dzieciom. Dziś premiera nowej płyty płockiego zespołu (recenzja)


Z powodu dyskwalifikacji Troilo laureatem pierwszej nagrody w kategorii problemy współczesne został Giulio Di Sturco, autor reportażu "Chollywood".

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!