W najbliższą niedzielę 8 stycznia 2012 roku, w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak w wielu miastach Polski, odbędzie się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz na stronie ostrowieckiej stronie WOŚP, można wziąć udział w aukcjach, z których dochód zostanie przekazany fundacji Jurka Owsiaka.

Wylicytować można m.in. kubki Realu Madryt, Lecha Poznań, Manchester United, WOŚP, kalendarz i puszkę z autografem Jurka Owsiaka, koszulki i wiele innych cennych lub po prostu sympatycznych gadżetów.

Licytacje będą prowadzone także w niedzielę, 8 stycznia, podczas koncertu WOŚP, który w tym roku zostanie zorganizowany na ostrowieckim Rynku. Rozpocznie się on o godzinie 16 występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miejskiego Centrum Kultury. Przez następne blisko trzy godziny na scenie będą występować ostrowieckie zespoły rockowe działające przy ostrowieckim MCK, a wśród nich znana już z poprzedniego finału WOŚP grupa SDL oraz debiutanci - Antropomorfizacja, Forthian, Pankomat i Rian. Zaprezentują się także dwaj ostrowieccy raperzy - Emsi i Szubi.

Gwiazdą XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie zespół Upstream z Siedlec. Działa od 2006 r., ma na koncie debiutancką płytę, kilka teledysków i wspólne występy m.in. z Comą i TSA. Grupa gra w składzie : Rafał Czapliński - wokal, Daniel Popek - gitara, Artur Staręga - gitara, Radek Pawlik - gitara basowa oraz Marek "Max" Zabielski - perkusja.

Najważniejsza będzie jednak zbiórka pieniędzy, które w tym roku zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia wcześniaków oraz zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą. Jak poinformował Wiadomości 24.pl Remigiusz Woźniak z ostrowieckiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mieszczącego się w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Wspólnej, na ulice miasta wyjdzie 300 wolontariuszy, czyli o 50 więcej niż w ubiegłym roku. Miejmy nadzieję, że pobiją oni ubiegłoroczny rekord, kiedy to w Ostrowcu świętokrzyskim zebrano prawie 78 tysięcy złotych.

Na zakończenie XX Finału WOŚP, o godzinie 20 rozbłyśnie tradycyjnie już "Światełko do nieba". Więcej informacji o tej akcji znajdziecie na stronie mck.ostrowiec.pl.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!