Oddany do użytku 1 kwietnia Orlik cieszy się ogromnym zainteresowaniem miejscowej młodzieży. Z animatorem sportowym, Markiem Bartkowskim, pracującym na kompleksie boisk rozmawia Marzena Suchomska.

Taki kompleks sportowy powstał również w Łasinie (woj. kujawsko-pomorskie). Uroczyste jego otwarcie miało miejsce 15 grudnia ubiegłego roku. Inauguracja sezonu na łasińskim Orliku miała miejsce 1 kwietnia bieżącego roku. Młodzież oraz dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach sportowych przygotowanych przez organizatorów.

Udało mi się porozmawiać z panem Markiem Bartkowskim, który pracuje jako animator na łasińskim orliku.

Marzena Suchomska: Kim jest taki animator i czym się zajmuje?
Marek Bartkowski: - Animator to osoba organizująca zajęcia na boiskach takich jak Orlik.

Jakie to mogą być zajęcia?
- Orlik przygotowany jest do zajęć z koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, ale jeśli będą chętni można również pograć w tenisa.

Co należy zrobić aby zostać takim animatorem?
- Trzeba być albo nauczycielem wychowania fizycznego albo mieć uprawnienia trenerskie.

Jaka jest droga do otrzymania uprawnień trenerskich?
- Należy ukończyć kurs przygotowany przez okręgowy związek piłki nożnej. Trzeba zdać egzaminy np. z psychologii, fizjologii, historii piłki nożnej, następnie egzamin praktyczny, czyli na przykład pracę z młodzieżą; ostatni etap to egzamin ustny komisyjny.

Kiedy i w jakim czasie można korzystać z Orlika?
- Nasz Orlik otwarty jest codziennie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, a w weekendy trochę krócej. W soboty od 11.00 do 19.00, a w niedziele od 12.00 do 18.00.

Marzena Suchomska: Dziękuję za rozmowę. Do widzenia.

Jak na razie Orlik odwiedzany jest przez ogromne grupy dzieci i młodzieży. Świadczy to o tym, iż była to dobra inwestycja.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: