Oscary 2013 ze Stopklatką Oscary 2013 ze Stopklatką

Oscary 2013 ze Stopklatką

85. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej nadal trwa. Emocje rosną. Jak poradzą sobie tegoroczne pewniaki?

Oscara za montaż dla "Wroga numer jeden" otrzymuje William Goldenberg

Na scenie Adele. Śpiewa piosenkę "Skyfall" z filmu o Bondzie. Na żywo! Publiczność szaleje!

Daniel Radcliff i Kristen Stewart ogłaszają laureata Oscara za scenografię. The winner is... nagroda dla Ricka Cartera i Jima Ericksona za tegorocznego pewniaka - "Lincolna".

Zanim dowiemy się czy "Lincoln" dostanie Oscara w kategorii: "Najlepszy film", "Najlepszy aktor" i "Najlepszy reżyser", upłynie jeszcze trochę czasu... Na scenie Hal Needham, D.A. Pennebaker i George Stevens, Jr., którzy otrzymali nagrody honorowe, zaś Jeffrey Katzenberg za działalność charytatywną wyróżniony został nagrodą im. Jean Hersholt.

W roku 1974 film "Tacy byliśmy" otrzymał Oscara za najlepszą muzykę oryginalną do dramatu. Nagroda trafiła do rąk kompozytora Marvina Hamlischa, któremu dziś na scenie oddaje hołd Barbra Streisand - śpiewa słynny utwór z filmu "Tacy byliśmy".

Dziś, w roku 2013 nagrodę za najlepszą muzykę otrzymuje Mychael Danna za "Życie Pi", zaś za najlepszą piosenkę Amerykańska Akademia Filmowa uznaje utwór "Skyfall" z filmu "Skyfall" - muzyka i słowa Adele Adkins i Paul Epworth.. Ta nagroda nie była chyba dla nikogo zaskoczeniem.

Teraz nadszedł czas, by docenić scenarzystów. Laureatów ogłaszają Charlize Theron i Dustin Hoffman. Oscar za scenariusz adaptowany trafia do Chrisa Terrio za "Operację Argo".
W kategorii: Najlepszy scenariusz oryginalny wygrywa Quentin Tarantino, za ”Django”. Trzy godziny gali za nami.


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!