W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w Polsce media nagłośniły kilka przypadków sepsy. Ostatnimi z nich, są śmierć 16-letniej Oli w warszawskim szpitalu i 57-letniego lekarza w Radomiu. Ale z sepsą zmagało się też innymi wojsko.

W sobotę w warszawskim szpitalu na sepsę zmarła 16-letnia Ola. Jeszcze w piątek czuła się dobrze, dopiero wieczorem pojawiły się dreszcze, wysoka temperatura i torsje. W sobotę rano rodzice zabrali ją na ostry dyżur do szpitala wolskiego, po kilku godzinach przeniesiono ją do szpitala na Lindleya. Mimo podania najnowocześniejszych leków, lekarzom nie udało się jej uratować. Rodzice Oli oskarżają lekarzy o opieszałość, zawiadomili w tej sprawie prokuraturę.

W nocy z soboty na niedzielę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zmarł 57-letni lekarz. W czwartek zgłosił się na oddział ortopedyczny ze zwichniętą nogą. Podczas badań zasłabł. Okazało się, że przyczyną zwichnięcia było poważne osłabienie organizmu. Mimo przeniesienia na oddział intensywnej opieki medycznej i natychmiastowego leczenia pacjent zmarł. W tym samym szpitalu przebywa obecnie 21-latek z objawami sepsy. Jego stan jest ciężki.

Pod koniec października cztery kobiety po porodzie w krakowskim szpitalu MSWiA zachorowały na sepsę. Ich stan był ciężki, dwie z nich musiały przejść kilka operacji. Choroba została wywołana prawdopodobnie przez bakterie paciorkowca znajdujące się w organizmach kobiet. Wszystkie przeszły cesarskie cięcie.
Także w październiku do dwóch przypadków sepsy doszło w Gorzowie Wielkopolskim. Na oddział intensywnej terapii trafiła 52-letnia kobieta i 6-letni chłopiec.

We wrześniu w Zgierzu na sepsę zmarł 30-letni Artur Ostrowski. Lekarze długo nie udzielali mu pomocy, kiedy w końcu zajęli się pacjentem nie byli w stanie uratować jego życia. Sprawą zajęła się prokuratura.

W styczniu tego roku u dwóch żołnierzy z 1. Bazy Lotniczej w Warszawie wykryto sepsę. Obaj zmarli. Kolejnych 41 osób z bazy znalazło się w szpitalu na obserwacji, jednak nie stwierdzono u nich sepsy.
W październiku 2006 na obserwacji znalazło się kilkudziesięciu żołnierzy z jednostki w Toruniu. Wiosną 2006 roku w Gorzowskim szpitalu znaleźli się trzej żołnierze z 61. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Skwierzynie u których stwierdzono sepsę.

Czytaj też:
- 16-letnia Ola zmarła na sepsę w warszawskim szpitalu.
- Kolejna ofiara sepsy, tym razem w szpitalu w Radomiu.
- Sepsa na porodówce w Krakowie.
- Sepsa znów atakuje.
- 30-latek zmarł, bo lekarz kazał mu czekać.
- Dwóch żołnierzy z sepsą w stanie ciężkim, 41 na obserwacji.
- Toruń: 12 żołnierzy w izolatce.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!