Już 11 sierpnia w Ostródzie rozpocznie się największy festiwal muzyki reggae w Polsce. Zapowiada się gorąca atmosfera i prawdziwe święto muzyki. Jak co roku wystąpi wiele gwiazd światowego formatu. Finał ORF - 14 sierpnia.

I tym razem zapowiada się dobra zabawa w rytmach wywodzącego się z Jamajki reggae. Ten ostródzki festiwal jest najbardziej znaną i najważniejszą imprezą tego typu w Polsce i całej Europie Wschodniej. Każdego roku, ludzie z dalekich zakątków świata przyjeżdżają w sierpniu do Ostródy, by razem przeżyć prawdziwe muzyczne święto z pokojowym rytmem w tle.

Ostatnia 10-ta edycja ORF była jubileuszowa. Poprzeczka została umieszczona bardzo wysoko, co na pewno jest wyzwaniem w tym roku. Bez wątpienia organizatorzy będą chcieli uczynić to święto jeszcze wspanialszym. Może zostanie pobity ubiegłoroczny rekord w ilości festiwalowych gości (przez miasteczko reggae przewinęło się około 10 tysięcy osób)? Z pewnością długa lista ubiegłorocznych gwiazd i nowych odkryć oraz wspaniała atmosfera daje fanom pewność, że i 11. edycja nie ustąpi poprzednim.

Podczas dziesięciu edycji festiwalu na trzech scenach gościło ponad 400 wykonawców, w tym około 140 przedstawicieli z zagranicy. I w tym roku obsada festiwalu jest bardzo mocna.
Po raz pierwszy zobaczymy reprezentującego dancehall reggae Mr Vegasa wraz z zespołem Thugs Band. Będzie to pierwsza wizyta tego artysty w Polsce, a jego live show jest już legendarne. Pojawi się także najsławniejsza sekcja rytmiczna wszech czasów - Sly & Robbie, a gościnnie zaśpiewa z nimi sam Junior Reid. Dodatkowo specjalne kilkugodzinne show szykują już talenty z kolebki reggae: Perfect Giddimani, Lutan Fyah oraz Burro Banton. Wspierać ich będą Dub Akom Band, znani widzom z ubiegłorocznej edycji.

Ciekawy będzie z pewnością występ Izrael meets Mad Professor in dub. "To intrygujące doświadczenie dźwiękowe będzie pierwszym w historii dubowym spotkaniem na żywo wielkiego muzycznego producenta z pionierami polskiej sceny" - podają organizatorzy ORF. Do Ostródy wraca polski zespół Bakshish, który w zmienionym składzie zaprezentuje zarówno nowe jak i stare utwory. Będą także inni polscy wykonawcy, a wśród nich: Tabu, Etna Kontrabande, Dubska, Duberman, Paraliż Band i inni artyści, nadający kolorytu scenie reggae. Nie można też pominąć prawdziwej sensacji ostatnich miesięcy - Star Guard Muffin z Kamilem Bednarkiem.
Festiwal rozpocznie Konkurs Młodych Polskich Zespołów Reggae, który odbędzie się przy miejskim molo 11.08. W konkursie wystąpi 5 młodych zespołów wyłonionych przez festiwalowe jury z nadesłanych zgłoszeń. Nie zabraknie też stałego elementu programu - Uniwersytetu Reggae. W tym roku do składu dołącza Mad Professor, który będzie opowiadał o swoich dokonaniach, odpowie też na pytania gości i z pewnością pokaże kilka swoich realizacyjnych sztuczek. "Mało jest w świecie reggae ludzi mogących poszczycić się tak wielką ilością wydawnictw i artystycznych kolaboracji" - czytamy na oficjalnej stronie ORF. Dla niektórych dodatkową atrakcją będą warsztaty tańca dancehall z Ulą Afro Fryc, znaną z programu "Mam talent".

I w tym roku pole namiotowe zostanie ulokowane na plaży nad Jeziorem Sajmino w Kajkowie. Całość będzie ogrodzona, a wstęp odbywać się będzie na podstawie identyfikującej opaski. Bilet na czas festiwalu dla jednej osoby można nabyć w cenie 50 złotych, tyle samo kosztuje zaparkowanie samochodu na pobliskim parkingu.

Do 10 sierpnia można jeszcze kupić karnet na cały festiwal za 160 złotych, a w dniu festiwalu za 170 złotych. Dodatkowo można nabyć bilet jednodniowy w cenie 70 złotych (wyłącznie na festiwalu). Warto? Tak! Nieprzerwanie od 2005 roku festiwal zwycięża w kategorii "muzyczne wydarzenie roku w Polsce" w głosowaniu czytelników wiodącego polskiego pisma reggae Free Colours. Na oficjalnej stronie ORF widnieje: "Jamajska wyspa na mazurskim jeziorze". Niech więc to hasło przyświeca tegorocznemu Ostróda Reggae Festival.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!