8 maja 2012 roku rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, któremu w tym roku przyświeca hasło: "Biblioteka ciągle w grze!". Potrwa on do 15 maja.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowała w związku z OTB szereg imprez skierowanych głównie do młodego czytelnika i widza, ale każdy miłośnik książek będzie mógł znaleźć w tym programie coś dla siebie. I tak: 9 maja o godzinie 11 w sali kameralnej Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Polnej odbędzie się spektakl Teatru Wielkie Koło z Będzina zatytułowany "Magiczna Trupa Robinsona Bluesa". Artyści tego teatru poprowadzą też warsztaty teatralne dla dzieci - nauka i zabawa. Rozpoczną się one 14 maja o godz. 11 w MCK.

11 maja o godz. 8.30 w czytelni głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Wardyńskiego z czytelnikami swoich książek spotka się twórca literatury dla dzieci, Marcin Pałasz. Pisarz debiutował w 2004 roku "Opowieściami z krainy potworów"; potem wydał m.in. takie utwory, jak "Wakacje w wielkim mieście", "Ptaś i Miaugosia", "Licencja na zakochanie", a ostatnio "Zwłokopolscy".

Z kolei 18 maja, a więc już niejako po zakończeniu Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek MBP w Ostrowcu zaprasza na spotkania z pisarką tworząca dla najmłodszych i dla młodzieży, Renatą Piątkowską. O godz. 9 gościć będzie w czytelni głównej, a o 10.30 w filii nr 6 MBP przy ulicy Kilińskiego. Fragmenty książek Piątkowskiej, m.in. "Z przysłowiami za pan brat", "Przygoda ma kolor niebieski" czy "Nie ma nudnych dni" czytać będzie Elżbieta Kożurno.

W Ostrowcu Świętokrzyskim Tygodniowi Bibliotek towarzyszyć będzie IV edycja Majowej Zbiórki Książek, której inicjatorami są: europosłanka Róża Thun i lokalne koła stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" z Małopolski i województwa świętokrzyskiego. Od 8 maja do końca miesiąca każdy może przynieść do siedziby biblioteki przy ulicy Wardyńskiego 26 dowolną ilość książek, które po oznakowaniu naklejką: "Egzemplarz przekazany w ramach IV edycji Majowej Zbiórki Książek odbywającej się w dniach 8 – 31 maja 2012 roku" wzbogacą księgozbiór ostrowieckich wypożyczalni. Natomiast egzemplarze zniszczone lub zdezaktualizowane pod względem treści trafią do punktu skupu makulatury,a za pozyskane w ten sposób pieniądze MBP w Ostrowcu kupi nowości wydawnicze.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!