W środę, 1 czerwca 2011 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się IX Piknik Gombrowiczowski, którego organizatorem jest tutejsze Miejskie Centrum Kultury. Impreza potrwa 4 dni i różnić się będzie nieco od poprzednich edycji.

Nowością będą trzydniowe warsztaty teatralne "na sportowo" prowadzone metodą IMPRO (forma teatru improwizowanego) przez Przemysława Buksińskiego, aktora, absolwenta Animacji Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień prowadzi on zajęcia z Warsztatów Teatralnych na wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej, Warsztaty Teatralne w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie oraz Warsztaty Improwizacji Teatralnej w Centrum Kultury w Lublinie. Jest twórcą grupy "No Potatoes". Warsztaty w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywać się będą w godzinach 10 - 14 i 17 - 19. Młodzież szkolną, chcącą w nich uczestniczyć obowiązuje strój treningowy i ... pisemna zgoda rodziców na nieobecność w szkole. Niezbędna jest też znajomość opowiadania Witolda Gombrowicza "Filibert dzieckiem podszyty", na podstawie którego powstanie spektakl teatralny. Publiczność zobaczy go ostatniego dnia pikniku, 4 czerwca br. o godz. 17 w sali kameralnej ostrowieckiego MCK.

W tej samej sali o godzinie 19 wystąpi Sebastian Rzeszowski, który zaprezentuje monodram "Trzeba wyjść", do którego wspólnie z reżyserką, Urszulą Bilską napisał scenariusz na podstawie Gombrowiczowskiego "Szczura". Spektakl zdobył w 2010 roku II nagrodę na VI Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie.

Na zakończenie IX Pikniku Gombrowiczowskiego na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury wystąpi kwintet męski z akordeonem "Voice Band" w składzie: Arkadiusz Lipnicki, Tomasz Warmijak (tenory), Grzegorz Żołyniak (baryton), Piotr Widlarz (bas) i Wiesław Turek (akordeon). Na swojej stronie internetowej polscy rewelersi piszą: "Intencją Voice Bandu jest prezentacja znanych lub oryginalnych piosenek w nowoczesnych aranżacjach, pozwalających na ukazanie ich piękna, kunsztu wokalnego wykonawców oraz przywrócenie blasku męskim, kameralnym zespołom wokalnym, niezwykle popularnym w pierwszej połowie XX wieku." Początek koncertu o godz. 20.

Doznaniom artystycznym Pikniku Gombrowiczowskiego towarzyszyć będą inne wydarzenia, które zaplanowano na sobotę, 4.06. O godzinie 9 spod Lidla wystartuje VI Rowerowy Rajd Gombrowiczowski. Godzinę później, z tego samego miejsca rozpocznie się wycieczka autokarowa "Gombrowiczowskie klimaty". Jej uczestnicy odwiedzą miejsca związane z autorem "Ferdydurke": Małoszyce i Przybysławice. Również o godz. 10 na III piętrze budynku Kina Etiuda rozpocznie się IV Turniej Szachowy im. Witolda Gombrowicza, przygotowany przez sekcję szachową "Hetman". Natomiast Klub Miłośników Samochodów Terenowych kat. 4x4 zaprasza na Gombrajd.
Szczegóły imprezy na publikowanym w tym artykule plakacie lub na stronie www.mck.ostrowiec.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!