Od 10 do 12 lipca 2015 roku potrwa w Ostrowcu Świętokrzyskim IX Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury.

W bieżącym roku mija 10. rocznica śmierci Miry Kubasińskiej, wokalistki zespołu Breakout, która swoją drogą artystyczną zaczynała właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziś ma tu swoją uliczkę, przy której w pierwszym dniu festiwalu Wielki Ogień o godzinie 19 zostanie zaprezentowana wystawa fotograficzna zatytułowana po prostu "Mira". Pół godziny później w sali kina "Etiuda" rozpocznie się spektakl muzyczny "Mira na obu brzegach tęczy" w reżyserii Piotra Bogusława Jędrzejczaka, twórcy kilku autorskich festiwali, w tym także Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego jest dyrektorem artystycznym.
Utwory z repertuaru "pierwszej damy polskiego bluesa" zaśpiewa Grażyna Łobaszewska z towarzyszeniem formacji KGBand w składzie: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Zbigniew Nikodemski, Gerard Klawe, Bartek Lewandowski, Kuba Niedziałek i Katarzyna Kołodziejczyk. To z tym zespołem Mira Kubasińska koncertowała w ostatnich latach życia. Gościnnie zagra gitarzysta jazzowy Andrzej Chochół, który także współpracował z Kubasińską w latach 2003 -2005, występując z nią w duecie oraz kompletując skład złożonego z ostrowieckich muzyków zespołu Mira Kubasińska Band. Muzyka w spektaklu "Mira na obu brzegach tęczy" będzie powiązana z warstwą multimedialną (montaż klipów i fragmentów wypowiedzi Miry, zdjęć). Sprzedaż biletów w cenie 15 złotych odbywa się w MCK i kasie kina "Etiuda", a także w Punkcie Informacji Turystycznej MCK (w dni powszednie poza poniedziałkami czynny do 18, a w soboty i niedziele od 9 do 15).

11 lipca o godzinie 16 w amfiteatrze rozpocznie się I część konkursu młodych wykonawców, do którego zgłosiło się 13 podmiotów wykonawczych. Po niej, o godz. 19 wystąpi laureat głównej nagrody z ubiegłego roku - zespół Landau z Białorusi, a o 20.30 na scenie pojawi się zespół Ceti z Grzegorzem Kupczykiem (ex - Turbo).

Ostatni dzień Wielkiego Ognia to druga część konkursu młodych wykonawców (początek o godz. 15), koncert laureatów (godz. 18) i koncert gwiazdy - Renaty Przemyk. Towarzyszyć jej będą: Kamil Błoniarz (akordeon), Grzegorz Pałka (gitary), Piotr Wojtanowski (gitara basowa), Sławek Puka (bębny) i Krzysztof Pająk (instrumenty klawiszowe).

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!