Do zakończenia ferii zimowych w województwie świętokrzyskim pozostało jeszcze kilka dni. Jeśli jednak przyjrzeć się ofercie przygotowanej przez organizatorów dla dzieci i młodzieży, stwierdzić należy, iż na brak zajęć młodzi ludzie nie powinni narzekać.

Dla tych, którzy interesują się sportem ofertę przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Hasło "Poznaj różne dyscypliny sportu" mówi samo za siebie. Dzieci każdego dnia parały się innym rodzajem sportu: a to pływaniem, a to piłką siatkową, innego dnia znowu koszykówką, łyżwiarstwem, piłką nożną czy tenisem stołowym. Dodatkowo w godzinach popołudniowych na sztucznym lodowisku działała Feryjna Szkółka Łyżwiarska, gdzie pod okiem instruktora, Sławomira Góry, można było zdobyć pierwsze szlify w jeździe na łyżwach tudzież doskonalić posiadane już umiejętności.

Dla zapalonych piłkarzy został zorganizowany Turniej dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR - u. Odbywał się on na boiskach Orlik usytuowanych w Osiedlu Ogrody i przy ulicy Chopina. Rozgrywano go w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zwycięzcami okazali się Strażnicy Pszenicy, którzy pokonali drużynę Niepokonanych i Zabójczych Teletubisiów. Sędziowie, Rafał Borek i Rafał Barański, podkreślali wysoki poziom drużyn biorących udział w turnieju i zaangażowanie zawodników.

Z kolei pływalnia Rawszczyzna w ramach ferii z MOSiR - em zaproponowała naukę pływania w okazyjnej cenie 50 zł za 10 godzinnych lekcji. Promocyjne były też "happy hours na basenie", gdy za 60 minut w wodzie dzieci i młodzież płaciły tylko 3 złote (w grupie zorganizowanej - 2 złote). Prowadzona jest tu również akcja "Potrafię pływać z Radiem Kielce".

Natomiast Miejskie Centrum Kultury, co zrozumiałe, przedstawiło ofertę dla młodych ludzi o zgoła innych preferencjach i predyspozycjach. Uzdolniona muzycznie młodzież, członkowie zespołów instrumentalnych mogli skorzystać z konsultacji i pomocy uznanego jazzmana, Andrzeja Chochoła, który służył dobrą radą i fachowymi wskazówkami. Od 8 do 12 lutego (w godzinach 14.00 - 17.00) do dyspozycji gimnazjalistów i uczniów szkół średnich MCK zaangażował Jana Krzysztofa Szczygła, aktora, którego możemy oglądać obecnie w filmie Cezarego Pazury "Weekend". Prowadzone przez niego warsztaty "Zabawmy się w teatr" mają zaowocować etiudą teatralną.


Najmłodsi widzowie mogli oglądać 4 lutego pokaz sztuki cyrkowej "Clown Bąbel i przyjaciele" w wykonaniu akrobaty - ekscentryka, Jacka Adamczewskiego, a w najbliższy piątek, 11 lutego Teatr Baj Pomorski z Torunia zaprezentuje dzieciom spektakl "Słowik" na motywach baśni Andersena.

Działający przy ostrowieckim Miejskim Centrum Kultury klub "Hetman" zaprosił na zajęcia osoby chcące posiąść lub udoskonalić swoje umiejętności gry w szachy.

W najbliższy czwartek, 10 lutego, na zaproszenie MCK do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjedzie Anna Lutosławska - Jaworska, znana niegdyś aktorka scen wrocławskich i krakowskich (grała też w serialu "Czterej pancerni i pies"), a dziś przede wszystkim pisarka. Właśnie w tej roli dwukrotnie pojawi się w Galerii Fotografii MCK: o godz. 11 zaprezentuje dzieciom swoją książkę "Jak Dorotka i Bartek poznawali Ewangelię", a o 17 będzie promować także przez siebie napisany utwór "Kwiaty tez zasypiają" o dzieciach przebywających w hospicjach.

Do feryjnej akcji włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna, która zaprosiła dzieci odpoczywające w mieście do swoich filii przy ulicy Sienkiewicza i Kilińskiego. Poza wspólnym czytaniem książek mogły one uczestniczyć w konkursach literackich i zręcznościowych, brać udział w zajęciach plastycznych, zabawach z chustą klanzy oraz projekcjach filmowych.

Osiedlowy Dom Społeczny "Malwa" w osiedlu Stawki jak co roku miał dla milusińskich atrakcyjną ofertę feryjną. W tym roku zajęcia w tej placówce przebiegały pod hasłem "Na bezludnej wyspie" jest ciekawie. Dzieci uczyły się sztuki przetrwania w ekstremalnych warunkach, gotowały, czasami zapraszały na swoją wyspę ciekawych ludzi z Ostrowca i okolic; bywało, że same też wypuszczały się poza "Malwę", choćby do Nowej Dębowej Woli na kulig czy do miejscowej kręgielni. A przed nimi jeszcze wielki bal karnawałowy na zakończenie ferii zimowych 2011.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!