Z myślą o osobach w wieku 60 + Muzeum Historyczno - Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowują darmowe zwiedzanie obu obiektów i plener malarski. Wszystko to w dniach 24 - 25 września 2016 roku.

Muzeum Historyczno – Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z Rezerwatem Krzemionki zapraszają wszystkich seniorów do włączenia się w tegoroczną edycję wydarzenia "60 + kultura" rozpoczętego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W dniach 24 i 25 września br. (sobota - niedziela) wszystkie osoby powyżej 60. roku życia będą mogły zwiedzić muzeum bezpłatnie. Dodatkowo w godzinach 11 - 14 pracownicy ostrowieckiej placówki zorganizuje wspólnie z sekcją plastyczną Uniwersytetu Trzeciego Wieku plener malarski w parku przy Pałacu Wielopolskich w Częstocicach, gdzie mieści się MH-A. Plener będzie otwarty dla wszystkich, którzy wcześniej zgłoszą się telefonicznie (nr tel. 41 330 45 50 (wew.60) lub mailowo (sekretariat@krzemionki.info). Do dyspozycji uczestników będą sztalugi i materiały plastyczne.

W ubiegłym roku w ramach akcji "60 + kultura" ponad 300 instytucji kultury w całej Polsce otworzyły dla seniorów swoje drzwi zupełnie za darmo. W tym roku MKiDN kontynuuje tę akcję, która wpisuje się w działający już na różnych polach program Kultura Dostępna. Inicjatywa ta skierowana jest do osób powyżej 60. roku życia. Ideą programu jest stworzenie warunków umożliwiających seniorom bezpłatne odwiedziny w instytucjach kultury lub nabycie biletu wstępu za symboliczną złotówkę. Akcja przyczynia się do wzrostu zainteresowania ze strony środowisk seniorskich lokalnymi instytucjami kultury i ich ofertą. Tym samym zwiększa świadome uczestnictwo w kulturze tej grupy wiekowej.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!