Przez cały długi majowy weekend, od 1 do 5 maja 2013 roku, Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza miłośników historii i archeologii na pokazy archeologiczne w Krzemionkach.

Na terenach zrekonstruowanej, prastarej osady w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego (dokładny adres: Sudół 135 a) w godzinach 9 - 17 odbywać się będą warsztaty i pokazy archeologiczne. Wstęp na nie jest bezpłatny. Jak informuje Muzeum Historyczno - Archeologiczne na swojej stronie internetowej, zajęcia przygotowane i prowadzone będą przez archeologów i pasjonatów tej dziedziny, a skupią się one na próbie odtworzenia aspektów życia codziennego okresu neolitu i pierwszej fazy epoki brązu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję poznać dawne techniki wytwarzania przedmiotów codziennego użytku, w tym ceramiki, narzędzi krzemiennych oraz ozdób. Ważnym elementem pokazów będzie przybliżenie zagadnień związanych z metalurgią miedzi, pradawnym rolnictwem i kuchnią sprzed tysięcy lat. W ramach wydarzenia będzie można również obejrzeć ekspozycję replik ceramiki kultury przeworskiej, porozmawiać o archeologii, podjąć próbę wzniecenia ognia dawnymi technikami oraz postrzelać z łuku z okresu neolitu.

Natomiast w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do swojej siedziby w Pałacu Wielopolskich przy ulicy Świętokrzyskiej 37. W godzinach 9 - 15.30 za darmo będzie można zwiedzić wystawy stałe i czasowe, zaś dla dzieci przygotowano warsztaty i zajęcia edukacyjne pod wspólną nazwą "W kolorze bieli i czerwieni". W ich ramach odbędą się warsztaty "Odznaka Polaka - czyli zrób sobie kotylion", podczas których własnoręcznie będzie można wykonać odznaki na to wyjątkowe i radosne święto. Natomiast na zajęciach
"Nasza biało - czerwona flaga narodowa", dzieci będą mogły zrobić sobie flagę w barwach narodowych. Na warsztatach "Świętuj z nami rocznicę Konstytucyi Narodowey", będzie można spróbować swoich sił w niełatwej sztuce pisania gęsim piórem Preambuły Ustawy Rządowej z 1791 roku. Będzie też można sprawdzić swoją wiedzę na temat Konstytucji 3 Maja rozwiązując krótki test. Na najmłodszych czekać będą też kolorowanki z symbolami narodowymi i o tematyce 3 - majowej oraz miejsce na wykonanie pracy plastycznej "Witaj Maj, Trzeci Maj..."

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!