Trzy wydarzenia muzyczne, każde w swoim rodzaju, przygotowały ostrowieckie instytucje kulturalne na styczeń 2013 roku.

W sobotę, 12 stycznia 2013 roku, Pizzeria Piast w osiedlu Ogrody zaprasza miłośników hip-hopu na koncert trzech raperów reprezentujących wrocławską scenę muzyczną. Impreza rozpocznie się o godzinie 19, a wystąpią na niej m.in. Sitek (Adrian Kryński), Buszu i Temate. Zaprezentują oni utwory ze swoich płyt, zarówno tych, które już są znane miłośnikom hip-hopu, jak i tych dopiero przygotowywanych przez artystów. Bilety w cenie 20 złotych (w dniu koncertu: 25 zł) już są do nabycia we wspomnianej pizzerii, a także w skateshopie przy ulicy Kościelnej.

Następnego dnia na tradycyjny już koncert karnawałowy zaprasza Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na koncercie, który rozpocznie się o godzinie 16 w pałacu Wielopolskich, będących siedzibą MH - A, wystąpią soliści: Magdalena Idzik - mezzosopran, Witold Wrona - tenor, Ludmiła Worobec - Witek - skrzypce, kapelmistrz. W programie koncertu znajdą się arie i duety z operetek "Księżniczka Czardasza", "Hrabina Marica", "Wesoła Wdówka", "Ptasznik z Tyrolu", "Baron Cygański" oraz znanych musicali. Natomiast zespół "Strauss Ensemble" zagra również przeboje muzyki filmowej. Gospodarzem wieczoru będzie Artur Jaroń.

Bilety w cenie 35 zł można już nabyć w Muzeum Historyczno-Archeologicznym przy ul. Świętokrzyskiej 37. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc można dokonywać także ich telefonicznej rezerwacji pod numerem tel. 41 265 36 51.

Już od 2 stycznia w Miejskim Centrum Kultury można nabywać bilety (w cenie 50 złotych) na operę komiczną Gioacchina Rossiniego "Cyrulik sewilski" w wykonaniu artystów bytomskiej Opery Śląskiej. Złożone z dwóch aktów dzieło Gioacchino Rossiniego wyreżyserował w 1985 roku (wznowienie sceniczne w 2011 r.) Henryk Konwiński, kierownictwo muzyczne sprawuje Napoleon Siess, scenografia jest dziełem Jana Barnasia, a chórem dyryguje Krystyna Świder. Doskonałe, pełne akcji i humoru libretto łączy z piękną muzyką, dającą pole do popisu śpiewakom. W Ostrowcu Świętokrzyskim w wiodących partiach wystąpią: Stanisław Kuflyuk (Cyrulik), Ewa Majcherczyk (Rozyna), Adam Sobierajski (Hrabia Almaviva), Michał Schoppa (Bartolo) i Grażyna Brollin (Berta). Solistami, chórem i orkiestrą Opery Śląskiej dyrygować będzie Krzysztof Dziewięcki. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18 w sali kina Etiuda.

Kolejna duża dawka muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim zaserwowana będzie w hali sportowo-widowiskowej w dniu 22 lutego, kiedy to o godzinie 19 rozpocznie się koncert z udziałem grup: Afera, Enej i Lao Che. Bilety w cenie 25 złotych są już do nabycia.

Zarejestruj się i napisz artykuł Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!