VI Festiwal Bluesowo-Rockowy "Wielki Ogień" im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się co prawda dopiero 13 - 14 lipca 2012 roku. Jednak już teraz młodzi muzycy mogą się zgłaszać do udziału w tej imprezie.

Organizator festiwalu, Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, ogłosił nabór amatorskich zespołów i solistów, którzy chcą wziąć udział w konkursie corocznie odbywającym się w ramach tego festiwalu i grają muzykę bluesową i rockową. Jednym z celów "Wielkiego Ognia" jest też propagowanie dorobku artystycznego Miry Kubasińskiej, wokalistki zespołu "Breakout", pochodzącej z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Żeby wziąć udział w konkursie młodych wykonawców, należy przesłać w terminie do 6 czerwca 2012 roku na adres Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim (ul. Siennieńska 54 lub mailem: festiwalwielkiogien@gmail.com) karty zgłoszenia i płyty demo z trzema własnymi utworami. Zakwalifikowani wykonawcy zostaną o tym powiadomieni telefonicznie i mailowo przez organizatora do 25 czerwca tego roku. Oprócz utworów własnych uczestnicy konkursu są zobowiązani do przygotowania jednej piosenki z repertuaru patronki festiwalu, Miry Kubasińskiej (tej piosenki nie trzeba nagrywać na płytę kwalifikującą do konkursu). Dokładny regulamin zainteresowani znajdą na stronie www.wielkiogien.ostrowiec.info. Tam można wyczytać również informacje o nagrodach: I wynosi 7 tys. złotych, II - 5 tys.; najlepszy wykonawca przeboju Kubasińskiej otrzyma 7 tys., a najlepszy muzyk - 3 tysiące złotych.

Przesłuchania konkursowe uczestników VI Festiwalu Bluesowo - Rockowego "Wielki Ogień" im. Miry Kubasińskiej rozpoczną się w piątek, 13 lipca w amfiteatrze w Parku Miejskim o godz. 10. O godz. 20 wystąpią laureaci głównej nagrody ubiegłorocznego festiwalu - zespół "Roadside" z Koszalina. Po nich, około godz. 21, na scenie pojawi się bluesowy zespół "Tortilla".
W drugim i ostatnim dniu "Wielkiego Ognia" o godzinie 18 rozpocznie się koncert laureatów tegorocznego konkursu, zaś dwie godziny później sceną ostrowieckiego amfiteatru zawładnie zespół "Hunter" ze Szczytna, w którym na perkusji gra Arkadiusz Letkiewicz, zastępca Komendanta Głównego Policji, a wokalistą jest Paweł "Drak" Grzegorczyk.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!