W sobotę, 7 maja 2016 roku, ostrowiecki Rynek przemienił się w wielkie, kolorowe "Wesołe Miasteczko". A to za sprawą akcji charytatywnej na rzecz chorego dziecka, Leona Nadbrzuchowskiego.

Bohater wydarzenia, Leoś Nadbrzuchowski, mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, ma zaledwie półtora roku. Kilka tygodni temu stwierdzono u niego ostrą białaczkę szpikową. Rodzice chłopca, których nie stać na leczenie dziecka, zwrócili się o pomoc do wszystkich, którzy są w stanie udzielić takiego wsparcia. Wyzwanie podjęli radni miejscy, głównie z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego, Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego (Joanna Pikus, Irena Renduda – Dudek, Aron Pietruszka, Kamil Stelmasik, Kamil Kutryba, Daniel Strojny, Marek Giemza), Platformy Obywatelskiej (Paweł Celebański) oraz osoby prywatne (Dariusz Pawłowski i Piotr Wójtowicz), którzy mają spore doświadczenie w organizowaniu akcji charytatywnych na szeroką skalę i niejednemu potrzebującemu dziecku już pomogli.

Utworzyli oni komitet organizacyjny, który zorganizował w sobotę, 7 maja br. na centralnym palcu miasta ogromny festyn, podczas którego za jedyne 10 złotych dzieci mogły do woli wyszaleć się na oddanych do ich dyspozycji urządzeniach rozrywkowych, takich jak mega potężny dmuchany amerykański truck, ośmiometrowa i siedmiometrowa dmuchana zjeżdżalnia, 25 - metrowy dmuchany pociąg, dmuchany kosmos, stanowiskowe euro bungee jumping, kule wodne i wiele innych. Przybyłych na Rynek najmłodszych mieszkańców miasta zabawiał klaun Franek, który prowadził też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Był kącik czytania bajek, malowania buzi, szycia szmacianych lalek oraz stoisko fryzjerskie "Metamorfoza", które tworzyło najbardziej fantazyjne fryzury dla dzieci. Prowadzona była także licytacja gadżetów ofiarowanych przez sponsorów akcji "Wyskaczmy zdrowie dla Leonka", m.in. pluszowych misiów.

Ponieważ Leonkowi potrzebny jest także szpik od niespokrewnionego dawcy, organizatorzy zadbali o to, by rozpropagować zasady pobierania szpiku, by jak najwięcej osób zostało potencjalnymi jego dawcami, przez co mogą uratować niejedno życie. Impreza charytatywna na ostrowieckim Rynku zakończy się o godzinie 16, jednak cały czas można wpłacać pieniądze na konto Leosia: 07 1750 0012 0000 0000 2316 1346 z dopiskiem: Leon Nadbrzuchowski - 106/2016. Można też oddawać krew na potrzeby tego dziecka: najlepiej grupy A Rh(+), ale także innej grupy.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!