Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Wilczyński podczas wigilijnego spotkania z mieszkańcami miasta Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Wilczyński podczas wigilijnego spotkania z mieszkańcami miasta

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Wilczyński podczas wigilijnego spotkania z mieszkańcami miasta. (© Krzysztof Krzak)

Na ostatniej sesji, będącej jednocześnie jedną z pierwszych w nowej, VI kadencji, radni Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zajęli się sprawami bardzo przyziemnymi, a mianowicie ustaleniem wysokości swoich diet i zarobków Prezydenta Miasta.

W efekcie tych obrad i nowych przepisów regulujących zasady określania wysokości zarobków pracowników samorządowych wyższego szczebla, Jarosław Wilczyński, rozpoczynający drugą kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta otrzymywać będzie w nadchodzącym roku pensję miesięczną w wysokości 12 364 złotych brutto, czyli o 100 złotych mniej niż dotychczas. W skład poborów prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego wchodzi wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 6200 zł, dodatek funkcyjny - 1875 zł, siedemnastoprocentowy dodatek stażowy oraz dodatek specjalny w wysokości 40 proc. pensji zasadniczej i dodatku funkcyjnego. Pensje wiceprezydentów miasta: Jarosława Górczyńskiego i Pawła Górniaka kształtują się na poziomie 11 319,75 zł miesięcznie (brutto).

Obniżeniu uległy także diety radnych Rady Miasta stanowiących jej prezydium. Stało się tak dlatego, że obniżona została o blisko 70 złotych kwota bazowa służąca do obliczania diet. I tak, przewodniczący Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Janusz Wojciech Kotasiak, będzie otrzymywał 1987,27 złotych, a wiceprzewodniczący (Barbara Buszkiewicz i Waldemar Kacuga) po 1788,54 zł.

Zyskają natomiast szeregowi radni miejscy oraz ci z nich, którzy pełnić będą funkcje przewodniczących komisji problemowych lub ich zastępców. Jako że diety ostrowieckich radnych nie były podnoszone od ośmiu lat, Rada Miasta zdecydowała, iż w obecnej kadencji będą one wyższe o 5 proc. Każdy radny miejski w Ostrowcu otrzyma zatem 1391,09 zł, przewodniczący komisji - 1689,18 zł, a zastępca - 1490,45 zł miesięcznie. Dodajmy, że diety radnych nie podlegają opodatkowaniu.

W najbliższy czwartek, 30 grudnia 2010 roku Rada Miasta zbierze się ponownie, by zatwierdzić budżet Ostrowca Świętokrzyskiego na 2011 rok.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!