(© http://commons.wikimedia.org)

Patrycja Markowska miała wystąpić dziś w Otwocku z okazji 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za koncert zażądała jednak wysokiej stawki - wbrew zasadom WOŚP.

Już dziś gra po raz 19. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Otwock postanowił przygotować dla swoich mieszkańców liczne atrakcje. Jedną z nich miał być koncert Patrycji Markowskiej. Gdy okazało się jednak, że zespół artystki ma otrzymać za występ 15 tysięcy złotych, a koszty za scenę wyniosą 22 tysiące, pojawiły się protesty. Na stronie Otwock24
zamieszczony został wpis lokalnego dziennikarza Przemysława Bogusza, w którym to zwraca uwagę organizatorom wydarzenia, że pobieranie przez artystów opłat za występ dla Orkiestry jest niezgodne z podstawowymi założeniami charytatywnej organizacji.

Po gorącej dyskusji organizatorów Finału w Otwocku Tomasz Grodzki, szef otwockiego sztabu WOŚP wydał oświadczenie, w którym poinformował, że negatywne komentarze dotyczące organizacji wydarzenia spowodowały wycofanie się niektórych sponsorów, a także odmowę ze strony Starostwa Powiatowego na przyznanie dotacji na pokrycie kosztów wyżej wspomnianego koncertu. "Zasadą jest, że ani sztaby WOŚP, ani sama Fundacja nie wypłacają honorariów dla artystów występujących na koncertach.[...] W związku z bieżącą sytuacją i brakiem funduszy, sztab nie ma możliwości organizacji koncertu gwiazdy podczas zbliżającego się Finału. Jednocześnie nie wycofujemy się z organizacji samego Finału i imprez towarzyszących."

Na szczęście miasto faktycznie przygotowało mnóstwo innych atrakcji: m.in. pokaz straży pożarnej, występy zespołów lokalnych czy też tradycyjne światełko do nieba. Przypominamy, że w tym roku Fundacja zbiera pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!