W piątek o godz. 22 rozpocznie się specjalny pokaz "Światło i Dźwięk" na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej. Współautorami pokazu są studenci Politechniki Wrocławskiej.

Pokaz "Światło i Dźwięk" to ponad 30-minutowy seans. Dzięki specjalnemu edytorowi animacji dostępnemu m.in. na stronie projektu P.I.W.O Light Show, każdy może złożyć Pałacowi Kultury i Nauki, osobiste życzenia. Projekt P.I.W.O (Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy) to stworzony przez studentów nietypowy system oświetlenia budynku.

Celem istniejącego od 2007 r. projektu było zamienienie akademika T-16 Politechniki Wrocławskiej w ogromny wyświetlacz, sterowany przez jeden komputer. Od 2011 r. twórcy P.I.W.O zaczęli przeprowadzać pokazy także w innych miejscach, m.in. na najwyższym budynku Wrocławia – Sky Tower oraz na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Autorami systemu są członkowie Studenckiego Koła Naukowego MOS (Microsystems Oriented Society), działającego przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Politechnice Wrocławskiej.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!