W produkujących amunicję Zakładach Metalowych Dezamet w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) doszło do wybuchu 30 kilogramów masy dymnej. Nie ma osób poszkodowanych(!)

Jak poinformował nas st. kpt. Jacek Widuch, rzecznik straży pożarnej w Tarnobrzegu, zgłoszenie o wybuchu w jednej z hal zakładów przy ulicy Szypowskiego w Nowej Dębie wpłynęło do dyżurnego w sobotę o godzinie 11:30.

"W magazynie do montażu produkcji specjalnej doszło do wybuchu 30 kilogramów masy dymnej w skład której wchodzą materiały wybuchowe" - powiedział rzecznik straży. Pracownicy opuścili halę na czas!

Nikt nie został ranny. W wyniku wybuchu doszło do uszkodzenia konstrukcji budynku oraz pożaru. "Istniało duże ryzyko, ponieważ w hali były składowane materiały łatwopalne" - poinformował Widuch. Jak dodał, ogień nie rozprzestrzenił się i nie przybrał dużych rozmiarów. Strażacy ugasili pożar gaśnicami proszkowymi i piaskiem. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z Nowej Dęby oraz samochód operacyjny z Tarnobrzegu. Strażacy zakończyli działania po godzinie 13.00

Zakłady Metalowe Dezamet SA należą do przedsiębiorstwa Bumar Amunicja SA zajmującego się produkcją broni i amunicji.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!