(© Aargambit, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Palikot_Janusz_001.JPG)

Janusz Palikot ostro skrytykował ojca Rydzyka, stwierdzając, że jest przykładem niedouczonego prymitywnego księdza, którego bardzo często można spotkać w polskich kościołach. Beata Kempa oskarżyła szefa "Ruchu", mówiąc, że naruszył on swoją wypowiedzią dobre imię polskiego Sejmu.

Podczas wtorkowego wywiadu u Moniki Olejnik w Radiu ZET, Palikot powiedział, że "Michalik jest takim samym chamem jak Rydzyk".

Wypowiedź szefa "Ruchu" oburzyła posłankę Kempę z Solidarnej Polski, która złożyła wniosek do Komisji Etyki o ukaranie Palikota. Według Kempy kontrowersyjny polityk złamał jedną z Zasad Etyki Poselskiej, która mówi, że poseł powinien unikać zachowań mogących godzić w dobre imię Sejmu i powinien szanować godność innych osób. "Poseł Janusz Palikot swoją skandaliczną wypowiedzią w Radiu ZET na temat polskiego kleru, jak również na temat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika oraz ojca Tadeusza Rydzyka, naruszył zasadę dbałości o dobre imię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej" - czytamy w TVN24.

Reforma finansowania polskiego Kościoła, proponowana przez Ruch Palikota, ma wyjść mu na przeciw. Jeżeli Kościół będzie bowiem opłacany tylko przez wiernych, to wówczas kapłani nie będą mogli sobie pozwolić na taką butę.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!