W poniedziałek partia Janusza Palikota ma złożyć w Sejmie wniosek o delegalizację Polskiego Związku Piłki Nożnej.

PZPN nie ma najlepszych dni - najpierw afera z "orzełkiem", teraz niejasne interesy samych władz PZPN. Janusz Palikot jest znany ze swojego stosunku do PZPN, kiedyś do studia TVN24 przyniósł świński ryj i powtórzył niecenzuralne hasło PZPN. Wówczas rząd PO, zastanawiał się nad wprowadzeniem kuratora do związku. Ostatecznie jednak minister Drzewiecki się na to nie zdecydował.

Tym razem może będzie inaczej. W poniedziałek Ruch Palikota ma złożyć uchwałę uznającą PZPN za organizację przestępczą, co ma być podstawą do jej delegalizacji. Janusz Palikot w bardzo mocnych słowach mówił o PZPN w programie "Kawa na ławę". "PZPN to jest grupa przestępcza, od lat skorumpowana. Nie ma sezonu, kiedy byśmy się nie dowiadywali, że jest korupcja i mecze zostały kupione. Na co tu jeszcze czekać!? Jako grupie przestępczej związek należy rozwiązać, zlikwidować, zabronić pełnienia funkcji publicznych.

Źródło:
TVN24.pl
Radio Zet

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!