(© Łukasz Gdak/Poznań Nasze Miasto)

Janusz Palikot dokonał aktu apostazji i wykluczył się z instytucji Kościoła katolickiego. "Należałem do kościoła Karola Wojtyły czy Józefa Tischnera. Nie chcę należeć do kościoła Rydzyka i Michalika" - powiedział kontrowersyjny poseł.

Palikot stwierdził, że gdyby, Jan Paweł II po raz drugi przyszedł na świat, to również nie chciałby należeć do Kościoła o twarzach: Rydzyka czy Michalika. To nie pierwsza sytuacja, gdy polityk Ruchu Palikota snuje własne proroctwa, w których główną rolę odgrywają postacie, jednoznacznie kojarzone z Kościołem katolickim.

Kościół przybudówką PiS?

Wcześniej poseł Biedroń powiedział, że gdyby Jezus Chrystus żył, to by z pewnością założył Anonymousa. Janusz Palikot dodał, że dzisiaj Kościół stał się przybudówką PiS i to jest główna przyczyna tego, że jest dzisiaj zamknięty i ksenofobiczny.

Jak widać Jarosław Kaczyński jest bardzo ważną postacią w życiu lidera RP. To właśnie pod wpływem Kaczyńskiego, Palikot zmienił swój stosunek do krzyża; wcześniej uważał go za symbol narodowy, dzisiaj domaga się usunięcia go, z miejsc publicznych.

Palikot, zaapelował również do swoich przyjaciół, którzy mogą być zszokowani jego decyzją, aby uszanowali jego wybór.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!