Janusz Palikot Janusz Palikot

Janusz Palikot (© Aargambit, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Palikot_Janusz_038.JPG)

Marta Kaczyńska po śmierci swoich rodziców otrzymała od firmy ubezpieczeniowej 3 miliony złotych odszkodowania. Janusz Palikot jest oburzony zachowaniem prezydenckiej córki. „Powinna te pieniądze przeznaczyć na rzecz rodzin innych ofiar katastrofy”- komentuje poseł.

Palikot krytykuje wysokość ubezpieczenia pary prezydenckiej: Lech Kaczyński był ubezpieczony na 2 miliony, a jego żona na kwotę 1 miliona - czytamy wypowiedź Janusza Palikota na stronie dziennik.pl

Poseł przekonuje, że procedury jakie tu zadziałały są zupełnie niestandardowe. Wylicza, że koszt takiego ubezpieczania, według wyliczeń rynkowych może wynosić od 70 do 150 tysięcy rocznie.

„Premier jest ubezpieczony na 50 tys. zł., marszałek Sejmu na 50 tys.” – dodaje polityk PO i przypomina, że np. wdowom po zabitych żołnierzach w Afganistanie, wypłacono około 200 tysięcy złotych.


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!