Kto z nas nie słyszał o Agnieszce Osieckiej? Kto choć raz nie zanucił jej piosenek? Chyba jest niewiele takich osób. Dziś Osieckiej nie ma już wśród nas, ale pozostały jej utwory. Posłuchajmy. Powspominajmy.


Kto z nas nie słyszał o Agnieszce Osieckiej?To ona napisała teksty do kilku tysięcy piosenek (między innymi dla Maryli Rodowicz, Magdy Umer, Krystyny Jandy, Seweryna Krajewskiego czy Skaldów). Niektóre z nich są nam wszystkim bardzo dobrze znane. Ale oprócz wierszy pisała również opowiadania, sztuki teatralne, książki.


Dzisiaj rozpoczyna się w Warszawie kolejny festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej".

Program festiwalu przedstawia się następująco:

10 października o godz. 19:00 w muzycznym studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert finałowy, który poprowadzi Magda Umer i Magda Smalara. Podczas niego 11. laureatów zaśpiewa przed publicznością i jury w składzie: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Teresa Drozda, Krzysztof Kolberger, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Strzelecki, Katarzyna Zielińska. Natomiast 11 października odbędzie się retransmisja w Programie III Polskiego Radia.

Także w niedzielę o godzinie 18:00 na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA wystąpi Chór Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem Andrzeja Borzyma z koncertem pt: "Miłość nieduża". W chórze śpiewają studenci i pracownicy UW. I właśnie oni wykonają utwory Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej.

11 października o godz. 21:00 na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA zostanie zaprezentowany spektakl "Dobranoc panowie" z udziałem Andrzeja Poniedzielskiego. Na scenie obok Andrzeja Poniedzielskiego wystąpią laureatki poprzednich edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej".

Koncert Galowy odbędzie się 12 października na głównej scenie Teatru Muzycznego ROMA.
W programie przewidziano występ laureatów, ogłoszenie werdyktu jury oraz wręczenie nagród. W drugiej części wieczoru gwiazda koncertu - Soyka Kwintet zaprezentuje nowe kompozycje tekstów Agnieszki Osieckiej.


Posłuchajmy i powspominajmy, albowiem poeci nie zjawiają się przypadkiem.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!