Jeśli zarodek nie jest człowiekiem, to czym jest? - pytał prof. Andrzej Legocki z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN na poznańskiej sesji naukowej.

Profesorowie zebrani na sesji naukowej z cyklu "Dwugłos Nauki" w poznańskiej siedzibie Polskiej Akademii Nauk zgodnie przyznali, że od momentu wniknięcia plemnika do komórki jajowej mamy do czynienia z życiem ludzkim.

- Kiedy mówimy o początku życia, nie ma wątpliwości, że życie zaczyna się wtedy, kiedy komórka jajowa zostaje zapłodniona. Ta zapłodniona komórka ma potencjał rozwoju w cały organizm, także ludzki – wyjaśniał prof. Marek Świtoński z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wiceprezes poznańskiego oddziału PAN.

Sesje naukowe "Dwugłos Nauki" w poznańskiej siedzibie Polskiej Akademii Nauk odbywają się już od kilku lat. Biorą w nich udział filozofowie i przedstawiciele nauk ścisłych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!