(© Kpalion/CC BY-SA 3.0)

Ministerstwo skarbu poinformowało, że pierwsza transza pomocy dla Polskich Lini Lotniczych miałaby wynieść około 400 mln zł. Jednak najpierw wszystko musi być dokładnie omówione z Komisją Europejską.

Od kilku miesięcy LOT zmaga się z bardzo złą sytuacja finansową i bez pomocy z zewnątrz będzie miał duży problem z dalszym funkcjonowaniem. Tak złą sytuację w spółce zarząd tłumaczy trudną sytuacją na rynku lotniczym.

Dziś dojdzie do rozmów pomiędzy władzami LOT-u a pracownikami w sprawie nowego planu restrukturyzacji. Wiadomo, że załoga będzie musiała liczyć się ze zwolnieniami i głębokimi cięciami w wydatkach firmy.

Całą sytuacje skomentował wiceminister skarbu Paweł Tamborski, cytowany przez tvpparlament.pl: "LOT potrzebuje głębokiej restrukturyzacji i drastycznych zmian. Jeżeli państwo ma udzielić pomocy, to ta pomoc musi mieć sens. Program restrukturyzacji ma doprowadzić do tego, że LOT ma na siebie zarabiać. Bez tego bez sensu jest używanie publicznych pieniędzy".

Sprawa dotacji dla Polskich Lini Lotniczych została skierowana do zbadania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!