Fot: Patryk Ulaszewski Fot: Patryk Ulaszewski

Fot: Patryk Ulaszewski. Z archiwum Patryka. (© Fot: Patryk Ulaszewski. Z archiwum Patryka.)

Młody i zdolny wokalista, kompozytor i autor tekstów, opowiada o swojej muzyce i planach na przyszłość - część 1.

Justyna Borowiecka: Przybliżmy czytelnikom Twoją osobę - jesteś wokalistą, kompozytorem i tekściarzem. Co najłatwiej Ci przychodzi: komponowanie muzyki czy pisanie tekstów piosenek?
Patryk Ulaszewski:
Zdecydowanie łatwiejszym procesem jest pisanie tekstów. Produkcja podkładów muzycznych zabiera bardzo dużo czasu. Staram się dopracować brzmienie każdego instrumentu, wymyślić linię melodyczną, a na koniec zaaranżować go pod napisany tekst. Jeżeli chodzi zaś o przyjemność, to oby dwa etapy pracy nad utworem cieszą mnie tak samo.

Justyna Borowiecka: Z czego czerpiesz inspirację do tworzenia muzyki?
Patryk Ulaszewski:
Jeżeli chodzi o formę oraz brzmienie, to największą inspiracją są dla mnie sami artyści. Inspiruję się muzyką Michaela Jacksona, Justina Timberlake’a oraz Bruno Marsa. Dzięki tak świetnym artystom mogę kształcić się i rozwijać wrażliwość muzyczną poprzez zwykłe słuchanie ich twórczości. Jeżeli chodzi zaś o sam pomysł na utwór, to przychodzi on niespodziewanie. Nigdy nie wiem, czy dany miesiąc przyniesie mi dwa projekty, czy całą płytę.

Justyna Borowiecka: Występujesz pod pseudonimem „Pierwszy” - skąd pomysł na taką nazwę?
Patryk Ulaszewski:
„Pierwszy” utożsamia się z moim codziennym życiem. W wielu sytuacjach okazywało się, że byłem tym pierwszym, który odważył się wyjść z tłumu. Nie chcę żyć tak, jak nakazuje mi społeczeństwo, w którym żyję. Chcę być tym „Pierwszym”, który będzie sobą. Sama geneza powstania tej nazwy nie jest żadną wzruszającą historią. Podczas zakładania konta na jednym z portali społecznościowych obowiązkowo musiałem podać swój pseudonim (wtedy jeszcze go nie posiadałem). Pierwszą myślą był „PierwszyLevel”. Podczas kasowania wpisanej nazwy zadzwonił domofon. Gdy wróciłem, widniało już tylko Pierwszy, które zostało do dziś.

Justyna Borowiecka: W Twojej muzyce pojawia się Hip-Hop, co jeszcze proponujesz słuchaczom?
Patryk Ulaszewski:
W mojej twórczości można wyróżnić wiele gatunków muzycznych, lecz ja osobiście i tak podpisałbym to pod pop. Moje utwory odbiegają formą od innych popularnych piosenek. Nigdy nie wiadomo, czy małymi krokami nie kształci się coś zupełnie nowego. Moja muzyka przede wszystkim ma cieszyć, uczyć, a także pokazywać moje zdanie na różne tematy.

Przeczytaj cały wywiad:

Przeczytaj cały wywiad: Patryk Ulaszewski: 'Koncerty, które byłyby totalnym widowiskiem audio-wizualnym' - wywiad


Patryk "Pierwszy" Ulaszewski "Dostęp"
https://www.youtube.com/watch?v=vCiKAYU7ndc

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!