Parlament Europejski, Bruksela Parlament Europejski, Bruksela

Parlament Europejski, Bruksela (© http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2007_07_16_parlament_europejski_bruksela_26.JPG)

90 mln euro - tyle Parlament Europejski chce wydać na dodatkowe pokoje dla eurodeputowanych. Projekt, mówiący o konieczności zakupu dodatkowych budynków w Brukseli, przedstawił sekretarz generalny Parlamentu Europejskiego - Klaus Welle.

Dwa pokoje z łazienką i tapczanem najwyraźniej nie wystarczają deputowanym, a warunki pracy w PE wg luksemburskiej eurodeputowanej Astrid Lulling wręcz "urągają podstawowym zasadom prawa pracy" - jak mówi Katarzynie Szymańskiej-Borginon, korespondentce RMF FM.

Rozwiązaniem tego problemu ma być więc zakup nowych budynków - 90 mln euro ma być przeznaczone na 751 dodatkowych pokoi dla deputowanych. Europoseł Bogusław Sonik także widzi potrzebę dodatkowej przestrzeni - zauważa, że czasami bywa ciasno, gdy zbiorą się jego asystenci i stażyści.

Istnieje tylko pytanie, czy w dobie kryzysu PE może sobie pozwolić na takie dysponowanie pieniędzmi?

86 mln euro, które zostało zwrócone PE przez rząd belgijski za inwestycje wykonane w Brukseli można inaczej wykorzystać - jak mówi eurodeputowana Lidia Geringer de Oedenberg, z takimi środkami finansowymi PE mógłby spłacić chociażby przebudowę budynku administracji w Luksemburgu, zamiast zaciągać kredyt.

Projekt ma wielu zwolenników i wygląda na to, że zostanie zrealizowany - urzędnicy podobno wypatrzyli już konkretne budynki. Kryzys trwa, rządy państw tną budżety, a jak zauważa Katarzyna Szymańska-Borginon "szef PE Jerzy Buzek dyplomatycznie milczy, ogólnikowo zapewniając o konieczności oszczędzania."

Źródło: RMF24

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!