W każdej wolnej chwili młodzi i starsi mieszkańcy Myszkowa wsiadają na rowery i wyruszają na trasę. Przewodzi im prezes, który pieszo, rowerem, samochodem, a nawet samolotem, odwiedził już różne zakątki świata.

Maryś Kolarski, z racji rowerowej pasji, a oficjalnie Marian Kotarski, dr nauk humanistycznych, emerytowany rzecznik częstochowskiej policji od lat szefuje Klubowi PTTK "M-2" przy miejscowej spółdzielni mieszkaniowej.

Urodził się w Mrzygłodzie, miejscowości nazwanej tak przez Bolesława Krzywoustego po tym, jak król zabłądził w czasie polowania i przez kilka godzin musiał obyć się bez posiłku. Wprawdzie prezes z dystansem odnosi się do teorii, że data i miejsce urodzenia determinują los człowieka, to jednak na każdą wyprawę zabiera mapę i turystyczny przewodnik.

Całym sobą oddany jest turystyce i krajoznawczemu regionalizmowi. W Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym jest od 1963 roku, pełnił i pełni wiele funkcji w oddziałach tej organizacji w Zawierciu, Częstochowie, Myszkowie. W zarządzie wojewódzkim i głównym.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!