W Łodzi rywalizować będą gwiazdy światowej lekkoatletyki, wśród nich m.in.: Mutaz Essa Barshim, Tomasz Majewski, Ryan Whiting, Richard Kilty, Orlando Ortega, Alina Tałaj, Shara Proctor, Ruth Beitia, Kamila Lićwinko i Konstadinos Filippidis.

Tegoroczny mityng, który odbędzie się w piątek 5 lutego, będzie już drugim z kolei, jaki odbywa się w Łodzi. Podczas drugiej edycji lekkoatleci będą rywalizowali w ośmiu konkurencjach (mężczyźni i kobiety): w sprincie na 60 metrów i na takim samym dystansie przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż oraz skoku o tyczce.

Organizatorom udało się potwierdzić obecność Mutaza Essy Barshima. Barshim to Katarczyk o sudańskich korzeniach, aktualny halowy mistrz świata z Sopotu 2014, wicemistrz świata z Moskwy 2013 i brązowy medalista olimpijski z Londynu 2012. W mityngu Pedro’s Cup 2016 obok Mutaza największymi gwiazdami imprezy będą: Tomasz Majewski, Kamila Lićwinko, Paweł Wojciechowski, Ryan Whiting, Richard Kilty, Konstadinos Fillipidis, Orlando Ortega, Alina Tałaj, Shara Proctor, Ruth Beitia, Ewa Swoboda oraz Andrij Procenko.

Pedro's Cup 2016 to nie tylko rywalizacja wielkich gwiazd lekkoatletyki, ale także zawody dla dzieci i sportowców z niepełnosprawnością. Podobnie jak przed rokiem będą oni pełnoprawnymi uczestnikami rywalizacji w hali Atlas Arena. Po raz kolejny odbędzie się także Młody Pedro's Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak, o który walczyć będą dzieci w wieku 10-12 lat.

Pedro’s Cup Łódź 2016 będzie relacjonowany na antenie TVP2 oraz TVP Sport. Wejściówki kosztują 10 zł (ulgowa) i 15 zł (normalna). Można je kupić w Centrum Biletów Atlas Arena, w najlepszych salonach sprzedaży oraz w internecie na stronie internetowej: www.ebilet.pl. Ulga przysługuje dzieciom, młodzieży uczącej się, studentom (ważna legitymacja), emerytom i rencistom. Dzieci do 6 roku życia-wejście bezpłatne!

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!