- Sondaże dające wysokie zwycięstwo partii Ryszarda Petru były pompowane w celu wydźwignięcia tej partii. Jak się zapłaci, to nie sztuka zrobić sondaż, który wykaże to, co się chce - tłumaczy dr Sokała z UJK.

Nowoczesna dopiero czwarta z wynikiem 6 proc. – wynika z sondażu przygotowanego przez Pracownię Analiz Społeczno-Politycznych. Sondaż przeprowadzono w dniach 19-20 grudnia na grupie 1200 losowo wybranych, pełnoletnich respondentów z całego kraju.

Liderem jest Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 38 procent. Za partią Kaczyńskiego plasuje się Ruch Kukiza z bardzo wysokim wynikiem 21 procent. Platforma Obywatelska spadła w tym rankingu na trzecie miejsce.

Progu wyborczego nie przekroczyły trzy ugrupowania: Zjednoczona Lewica, Korwin oraz Razem.

Na słabość metodologii dotychczasowych badań zwraca uwagę politolog, Wiesław Sokała.

- Diabeł tkwi w szczegółach, a sposobem przygotowania sondażu można dużo zmienić. Duża część wyborców, którzy zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość nie czuje się oburzona działaniami PiS, które są obecnie główną treścią mediów. Wręcz przeciwnie, twardy elektorat może cieszyć się z tego, że partia ta demontuje III RP – wyjaśnia.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!