http://commons http://commons

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Janusz_Piechocinski_(1).JPG (© Paweł Zienowicz Sp5uhe/domena publiczna)

Janusz Piechociński z PSL napisał na swoim blogu, że obecna sytuacja w Sejmie jest niecodzienna. W pół roku po wyborach dochodzi do transferów, które określa on mianem: posła sprzedam-posła kupię.

"Zostają, powracają i odchodzą... jak to politycy po przejściach, wielokrotnych zdradach i zmianach" - napisał na swoim blogu Piechociński. Według niego okazuje się, że już nic nie jest pewne wśród posłów obecnej kadencji. Scenę polityczną charakteryzują spore zmiany i to w klubach, które uważane były za najbardziej skonsolidowane.

Piechociński nadmienia, że nie ma mowy o "zabetonowaniu sceny, jej stabilizacji i dojrzewaniu". Obecną politykę charakteryzują ciągłe przepychanki, przetargi wewnątrzpartyjne i promocja "swoich". Poseł mówi, że w Sejmie trwa okres transferowania na zasadach: posła sprzedam-posła kupię, w zależności od tego czy dany samorządowiec otrzyma stanowisko np. szefa gminy, czy też nie.

W zależności od stanowiska, jakie dany samorządowiec może otrzymać od partii uzależnia on, czy przejdzie do prawicowej, czy też lewicowej konkurencji. Według Piechocińskiego najważniejsza jest popularność partii w mediach, a nie interes społeczny.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!