Na tegorocznych targach Basel World 2009 szwajcarska firma produkująca zegarki Epos przedstawiła nowy model pochodzący z kolekcji Oeuvre d’art, którym jest Epos 3373 - Répétition 5 Minutes.

Jednak zanim przejdę do opisu zegarka, pragnąłbym napisać kilka zdań na temat samej marki Epos. Firma dość krótko figuruje na liście szwajcarskich producentów zegarków lecz rozwija się w oszałamiającym tempie. Najlepszym tego przykładem jest zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Golden Unruh w kategorii “Najlepszy zegarek do 2500 Euro” w 2004 roku. Było to dodatkową motywacją dla producenta aby jeszcze bardziej usprawnić swoje konstrukcje i stworzyć silną markę, która na stałe wpisze się do historii zegarmistrzostwa. Dziś firma posiada całą gamę unikatowych czasomierzy, które coraz częściej znajdują swoich potencjalnych nabywców.

Przejdźmy jednak do rzeczy - prezentowany model Epos Répétition 5 Minutes pochodzi z ekskluzywnej kolekcji, został wyprodukowany w liczbie 200 sztuk na świat. Czasomierz od razu zwraca na siebie uwagę dzięki nowoczesnemu designowi. Widoczne pracujące koła zębate ukryte pod szafirowym szkiełkiem wywierają ogromne wrażenie, a uroku dodaje bardzo ciekawie zaprojektowana tarcza. Całość została umieszczona w pięknie połyskującej się kopercie wykonanej z najlepszego gatunku stali szlachetnej o wymiarach 42,5mm.

Zegarek posiada jedną z najpiękniejszych komplikacji jaką zastosowano w zegarmistrzostwie, a mianowicie repetycje minutową - po wciśnięciu przycisku znajdującego się na godzinie ósmej, czasomierz, dzięki umieszczonym dzwoneczkom oraz młoteczkom, wybija nam godzinę z dokładnością do 5 minut. Tak jak wszystkie zegarki tej firmy, został on wykonany ręcznie z dbałością o każdy, nawet najmniejszy, szczegół, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.


Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: