logo logo

logo

Fani sportów motocyklowych, długo musieli czekać na ten dzień. Zima dłużyła się niemiłosiernie, a fani jednośladów czekali na pierwsze oznaki wiosny. Dzisiejszy dzień to święto dla wszystkich tych, którzy uwielbiają ryk sportowych motocykli.

Na torze w Katarze, rozpoczął się kolejny sezon wyścigów motocyklowych. Panie i panowie, motocyklowe Grand Prix rozpoczęte!

Klasa 125


Wyścig jak na tą klasę wyjątkowo spokojny, wręcz nudny. Klasa 125 przyzwyczaiła nas do walki łokieć w łokieć. Startujący to młodzi, ambitni zawodnicy, (średnia wieku zawodnika klasy 125 to 19 lat), którzy walczą nie tylko o miejsce na podium, ale i o swoją sportową przyszłość. W dzisiejszych eliminacjach od samego początku prowadził Hector Faubel, przed Gaborem Talmacsi (obaj ze stajni Bancaja Aspar). Chyba tylko przynależnością do jednego teamu, można wytłumaczyć to co zobaczyliśmy w wykonaniu obu tych zawodników, na 6 okrążeń przed końcem zawodów. Najperw Faubel zrobił miejsce i przepuścił swojego kolegę, kilka chwil później Talmacsi zrobił dokładnie to samo. Dopiero podczas ostatniego okrążenia zawodnicy pokazali że potrafią walczyć. Faubel wygrał efektownie, wyprzedzając Talmacsiego tuż przed linią mety. Odnotować należy też, wysokie, trzecie miejsce Łukasza Peska z Czech.


1. Hector Faubel (SPA) – Bancaja Aspar – Aprilla
2. Gabor Talmacsi (HUN) – Bancaja Aspar – Aprilla
3. Łukasz Pesek (CZE) – Vasir Seedorf Derbi – Derbi

Klasa 250


W tym wyścigu od samego początku oglądaliśmy wspaniałą walkę. Ciągła zmiana miejsc nie miała końca. Z walki tej dość szybko odpadł, zeszłoroczny mistrz świata "125", Alvaro Bautista. Sytuacja była niejasna przez ponad pół wyścigu. Na 10 okrążeń przed końcem, piątka zawodników wysunęła się na czoło i wiadomo już było, że to między nimi będzie się toczyć walka o miejsce na podium. Wspaniale pojechał De Angelis, który, dość szybko, z 5. pozycji wskoczył na drugą i na tej pozycji dotrwał do końca.. Zeszłoroczny mistrz świata "250", udowodnił, że w pełni na ten tytuł zasłużył - zakończył ten wyścig na pierwszym miejscu. Jorge Lorenzo (bo to o nim mowa) pokazał swoim przeciwnikom, że będą musieli się mocno starać w tym sezonie, aby odebrać mu tytuł.1. Jorge Lorenzo (SPA) – Fortuna Aprilia – Aprilia

2. Alex De Angelis (RSM) – Master MVA Aspar – Aprilla

3. Hector Barbera (SPA) – Team Toth Aprilla – Aprilla

Klasa MotoGP


W królewskiej klasie MotoGP, od samego początku znaków zapytania było mnóstwo. Jak pojedzie Rossi? Po ubiegłorocznej utracie tytułu na pewno będzie chciał pokazać Haydenowi gdzie jego miejsce. Czy zeszłoroczny mistrz Niki Hayden jest w stanie znów zagrozić Rossiemu? Jak pojedzie Barros, który po rocznej przerwie, przeznaczonej na wyścigi w SBK, znów powrócił do MotoGP.


Mimo dobrego startu, Valentino Rossi, zaraz po starcie stracił pierwsze miejsce na rzecz Stonera. Widać było wyraźnie że motocykl Rossiego jest wolniejszy na prostej start-meta. Mimo tego, Vale nie odpuszczał. Przez ponad połowę wyścigu oglądaliśmy, pełną napięcia walkę o pierwsze miejsce. Pomiędzy Rossim, Stonerem, Pedrosą i Hopkinsem.


Ostateczna rozgrywka odbyła się jednak pomiędzy Rossim, a Stonerem. Rossi na zakrętach rewelacyjnie niwelował przewagę jaką Stoner zdobywał na prostej. Walka zapierała dech w piersiach. W tle Hopkins z Pedrosą zaciekle ścierali się o to kto ma zając 3. schodek na podium. Ostatecznie młodziutki Stoner pokonał mistrza i od zwycięstwa zaczął swój drugi sezon w MotoGP.


1. Casey Stoner (AUS) - Ducati Marlboro - Ducati

2. Valentino Rossi (ITA) - Fiat Yamaha Team - Yamaha

3. Dani Pedrosa (SPA) - Repsol Honda - Honda


Kolejny wyścig odbędzie się w Jerez w Hiszpanii 25 marca. Relacja na żywo na kanale Eurosport. Zapraszam wszystkich na śledzenie tego bardzo widowiskowego i ciekawego sportu.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!