Po raz trzeci rozpoczął się Sieradz Open Hair Festival. Co prawda oficjalne rozpoczęcie festiwalu odbędzie się w sobotę, ale już w piątek rozpoczęły się warsztaty edukacyjno-artystyczne oraz projekcja dwóch filmów.

W piątek o godzinie 17 w Teatrze Miejskim w Sieradzu na ul. Dominikańskiej rozpoczęły się warsztaty filmowe, które prowadzi Pan Zbigniew Placzyński. Podczas tych warsztatów młodzi adepci sztuki filmowej będą mogli zapoznać się z praca operatorską, dowiedzieć się, w jaki sposób nakręcić film nie tylko kamerą, ale również aparatem fotograficzny czy też komórkowym.

Następnie będą tworzyć własny materiał na film, później go montować, aby w niedzielę móc zaprezentować swoje filmy na pokazie kończącym warsztaty. Kolejne warsztaty odbywające się w Teatrze to fotografia mody. Prowadzący je to Pan Piotr Kierat, który zapozna uczestników z odpowiednią terminologią, albumami pod kątem fotografii mody oraz przeprowadzi w kolejnych dniach zajęcia w plenerze. W niedzielę również będzie można podziwiać fotografie, które zostaną zrobione przez podopiecznych pana Piotra

Ostatnie warsztaty odbywające się również w Teatrze są z dziedziny teatrologii, prowadzone przez Pana Michała Nowaka. Uczestnicy będą nauczą jak w odpowiedni sposób improwizować, ćwiczyć dykcję, emisje głosu oraz interpretacja tekstu. W niedzielę będzie również odegrana scenka przez młodych adeptów sztuki teatralnej, ale to jeszcze niespodzianka.

Warsztaty odbywają się również w plenerze mimo nieodpowiedniej aury. Na ul. Rycerskiej pod namiotem Pani Katarzyna Stefanik prowadzi warsztaty z projektowania. Młodzi ludzi przynoszą własne T-shrt i przerabiają je w fenomenalny sposób tak, aby stworzyć z nich zupełnie nowy styl. Natomiast, Pani Nina Gregier prowadzi warsztaty malarskie również na pod tym samym namiotem. W tym wypadku uczestnicy malują architekturę Sieradz lub wymarzony dom. W przypadku obu warsztatów wszystkie dzieła będą zaprezentowane w niedzielę na wystawie po warsztatowej.

Z powodu złej pogody filmy, które miały być wyemitowane na Rynku zostały przeniesione do Teatru Miejskiego. Od godziny 21:30 można było obejrzeć dwa filmy.
„Ręka Fryzjera” to dokument z 2009 roku w reżyserii Tadeusza Króla, opowiada o mistrzu fryzjerstwa Antonim Cierplikowskim, który jako rodowity sieradzanin był pierwszym w historii mistrzem stylizacji fryzur, stworzył fryzurę na chłopczycę oraz wynalazł m.in. lakier do włosów.
Mistrz Antoine’a jest mentorem Sieradz Open Hair Festival.

Kolejny film to „Coco Chanel” jest to dramat biograficzny z 2009 roku w reżyserii Anne Fontaine. Film opowiadaja o losach słynnej Coco Chanel, która wychowując się w sierocińcu trafia do sklepu gdzie zajmuje się szyciem. Koleje losu sprawiają, że poznaje na swojej ludzi, dzięki którym osiąga swój cel – projektuje kapelusze oraz kreuje nowe trendy mody. To Coco Chanel na równi z Antoine tworzyli nowy świat mody i fryzury.


Współautor artykułu:

  • Piotr Andrzejak

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!