6 stycznia 2014 roku w ponad 180 miejscowościach w Polsce i na świecie przejdzie orszak Trzech Króli. Po raz pierwszy w tej liczbie znajdzie się Ostrowiec Świętokrzyski.

I ostrowiecki Orszak Trzech Króli, związany z uroczystością Objawienia Pańskiego, odbywać się będzie pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji ks. bp. dr. Krzysztofa Nitkiewicza, biskupa diecezji sandomierskiej. Trójkolorowy orszak wyruszy w poniedziałek z trzech ostrowieckich parafii, a wszyscy jego uczestnicy spotkają się o godzinie 15 na Rynku, gdzie podczas wspólnego kolędowania Trzej Królowie złożą pokłon dzieciątku Jezus i zawierzą mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego jego opiece.

O godz. 14 z parafii Najświętszej Marii Panny Saletyńskiej w osiedlu Piaski wyruszy orszak z mieszkańcami parafii: NMP Saletyńskiej, św. Kazimierza, Podwyższenia Krzyża Świętego i Chrystusa Nauczyciela. Jego uczestnicy powinni mieć w swoim ubiorze kolor zielony. O tej samej godzinie z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w osiedlu Ogrody wyruszy również druga grupa złożona z mieszkańców parafii: Miłosierdzia Bożego, Matki Odkupiciela, św. Jadwigi Królowej, św. Józefa i św. Stanisława - uczestnicy powinni mieć w ubiorze kolor czerwony. Trzecia grupa wyruszy o godz. 14.45 z kolegiaty św. Michała Archanioła z wiernymi parafii: św. Michała Archanioła, Najświętszego Serca Jezusowego i św. Stanisława Kostki; jej uczestnicy z kolei powinni mieć w ubiorze kolor żółty.

Organizatorzy proszą mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego o założenie koron na czas przemarszu orszaku oraz o udekorowanie okien. Dla osób, które będą miały najlepiej przygotowany strój przewidziano niespodzianki. Na stronie www.milbozostrowiec.sandomierz.opoka.org.pl można znaleźć szablony korony dla Trzech Króli, stroiku na stół oraz plakietki I Ostrowieckiego Orszaku Trzech Króli. Zakończy się on koncertem kolęd w kolegiacie św. Michała Archanioła w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!