Za kilka tygodni na rynku muzycznym ukaże się płyta WU-HAE, która będzie wydana tylko i wyłącznie na pendrivie! To nie koniec niespodzianek. Ów nośnik będzie zapakowany ... w konserwę!

Formacja WU-HAE powstała w 1999 roku w Nowej Hucie. Krakowska grupa jest uznawana za prekursora nurtu cross-over. Jej członkowie łączą w swoich utworach siłę gitar z samplerami, klawiaturami i modułami brzmieniowymi. Niekonwencjonalne zestawienie rocka, hardcore`u, jazzu, przemieszane ze szczyptą hip-hopu i elektroniki. To wszystko wraz z błyskotliwymi tekstami tworzy energetyczną całość zwaną WU-HAE.

Muzycy tej grupy brali udział w realizacji festiwalu "Wyspiański wyzwala" oraz w nagraniu płyty pod tym samym tytułem. Bzyk i Guzik -wokaliści zespołu, realizowali się w projekcie „Story of Polish Jazz” Jarka Śmietany. W roku 2007 pojawiła się płyta pt. "Grube Ryby", która była dokumentacją współpracy z Wojciechem Karolakim, Jarkiem Śmietaną i innymi jazzmanami.

Najnowszy projekt muzyczny grupy WU-HAE to powrót do korzeni zespołu. Album koncepcyjny noszący tytuł "Opera Nowohucka" powstał z inspiracji 60-letnią historią Nowej Huty. Piosenki powstały na podstawie fragmentów "Poematu dla Dorosłych" Adama Ważyka, który ujawniał prawdziwe oblicze budowanego właśnie "idealnego miasta" jakim miała być według ówczesnych władz Nowa-Huta. "Miasto idealne", w którym mieszkać mieli "idealni ludzie", to typowy model dla epoki socrealizmu. W "Operze Nowohuckiej" gościnie wystąpią m.in. Maciej Maleńczuk i Grzegorz Markowski oraz tacy muzycy jak Olaf Deriglasoff i Paweł Mąciwoda.

Album ukaże się w limitowanym nakładzie z licznymi niespodziankami przewidzianymi przez artystów dla swoich fanów. Wydawnictwo ma uzupełnić czarno-biały film, esej Sławomira Shuty'ego oraz multimedialne gadżety. Najnowszy projekt WU-HAE prawdopodobnie ukaże się pod koniec października.

Więcej szczegółów na temat tego wydawnictwa, historii i muzyki zespołu na stronie internetowej www.wu-hae.pl

Źródło: wu-hae.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!