Zima na Podhalu nie zaskoczyła w tym roku służb drogowych Zima na Podhalu nie zaskoczyła w tym roku służb drogowych

Zima na Podhalu nie zaskoczyła w tym roku służb drogowych. (© Roman Pawlikowski)

W nocy z wtorku na środę sypnęło śniegiem i prawie natychmiast zabieliły się drzewa i drogi na Podhalu. W tym roku zima nie zaskoczyła drogowców. Gorzej może być z kierowcami, którzy z wymianą opon zwlekali do samego końca.

W tym roku zima "zaspała". Na drogi solarki wyjeżdżały sporadycznie, wówczas kiedy temperatura spadała w okolice zera. Zabezpieczano nas przed niespodzianką gołoledzi. Nie było do tej pory zbyt dużo pracy dla służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać. W nocy z wtorku na środę spadło kilka centymetrów śniegu. Piaskarki szybko uporały się z tym "problemem". Meteorolodzy zapowiadają opady na dzisiejszą noc i na czwartek. Jadąc w góry, pamiętajmy że dość często występują tam bardzo intensywne opady śniegu. Mając na kołach letnie opony, mamy nikłe szanse na bezpieczne pokonanie górskich dróg!

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!