Pomóżcie mieszkańcom Mokotowa, wysyłajcie maile do znajomych, rodziny, piszcie na blogach i stronach, wydrukujcie ten list i przyklejcie na klatkach schodowych, w innych miejscach gdzie to możliwe, aby ludzie wiedzieli, że dzieje się źle!

Przed kilkunastoma minutami otrzymałam na pocztę mailową list, który cytuję poniżej. Pisałam już kilka razy na temat ochrony Jeziorka Czerniakowskiego na Sadybie. Nie potrafię zrozumieć decyzji urzędników.

Dlaczego i jakim sposobem wyrażają zgodę na coś na co żaden rozsądny i szanujący przyrodę człowiek nie powinien godzić się. To są przecież tereny zalewowe, dlaczego buduje się tu domy mieszkalne?

Teren już jest systematycznie dewastowany przez developera, który reklamuje swoje przyszłe apartamentowce słowami „ dostęp do własnego jeziora”. Jak to „swojego”?! Kto otrzymał prawo nazywać to Jezioro „swoim”. To jest miejsce gdzie przychodzi mnóstwo ludzi z całej Warszawy, latem wypoczywają tu, pływają, przychodzą całymi rodzinami na spacery pooddychać zielenię, lepszym powietrzem, posłuchać ciszy.

Warszawiacy, prosimy - przyjdźcie 17 czerwca, godz. 13.00 – w tym tygodniu, w czwartek – na wiec, pikietę pod Ratusz Pani Prezydent Warszawy.

Przyjdźcie, a wcześniej – kto jeszcze nie był – wybierzcie się nad Jeziorko Czerniakowskie i zobaczcie czego warto bronić i dlaczego. Tak mało jest w Warszawie miejsc gdzie można odpocząć, latem popływać, także łódką, pospacerować. Dlaczego trzeba zniszczyć to miejsce? Dla jakich celów, których nie można zrealizować gdzie indziej, nie niszcząc tego unikalnego miejsca?

Pomóżcie mieszkańcom Mokotowa, wysyłajcie maile do znajomych, przyjaciół, rodziny, piszcie na blogach i stronach www, wydrukujcie ten list i przyklejcie na klatkach schodowych, w innych miejscach gdzie to możliwe, aby ludzie wiedzieli, że dzieje się bardzo źle. Dziękujemy!

L i s t do wszystkich Mieszkańców Warszawy
Szanowni Państwo,

Niestety machina urzędnicza jest bardzo trudna do reformowania. Nasze
wielomiesięczne działania w ochronie Jeziorka Czerniakowskiego przyniosły mierne efekty.
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska podjął decyzję o przeprowadzeniu
procedury przygotowania Planu Ochrony Jeziorka Czerniakowskiego od początku – co będzie trwało rok, jak nie dłużej. Ratusz jest w przeddzień wydania Warunków Zabudowy na dwa kolejne apartamentowce na ul. Bernardyńskiej – tuż przy Jeziorku. Jest już pozytywna opinia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Urzędnicy, którzy popełnili wcześniej szereg błędów idą dalej – pozwalają na zabudowę najcenniejszych obszarów miasta. Sprawa nie była też dostatecznie nagłośniona medialnie.

Nasze możliwości się wyczerpały.
Potrzebna jest więc terapia szokowa –
bezpośrednia presja społeczna.

Zapraszamy Mieszkańców Warszawy na wiec – pikietę - zbiórka 17 czerwca, czwartek, pod Ratuszem Pani Prezydent, pl. Bankowy 3/5 o godzinie 13.00.
Organizatorem pikiety są organizacje ekologiczne. Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba przyłącza się do akcji.

Planowana jest konferencja prasowa.

Wszelkie informacje są zawarte w załączonym liście, który proszę o wywieszenie na klatkach schodowych i rozpowszechnienie tej informacji drogą email. Nasza tłumna obecność jest niezbędna dla wywarcia odpowiedniego wrażenia, bo 10 osób nie zrobi wrażenia.

Pozdrawiamy,
Zarząd Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!