(© Rumcas / http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ea/Polska-Islandia-Pekin_2008.jpg)

We Wrocławiu kadra szczypiornistów trenuje przed sobotnim meczem eliminacji ME ze Szwecją. Mimo zmęczenia całym sezonem zawodnicy muszą dać z siebie wszystko, aby pokonać przeciwnika.

Celem Polaków jest zdobycie w meczu ze Szwecją kompletu punktów. W ostatniej chwili ze składu meczowego wypadł Bartłomiej Jaszka, który nie zagra z powodu kontuzji. Kontuzja ręki nie jest poważna, ale trener z sztabem lekarskim zdecydował, iż nie będzie ryzykować, ponieważ może to skończyć się poważniejszym urazem.

Mecz Polska-Szwecja rozpocznie się w sobotę o godzinie 15. Następnie 17 czerwca Polacy zagrają na wyjeździe z Czarnogórą, a 20 czerwca w Kielcach zmierzą się z Rumunią.

"Biało-czerwoni" w swojej grupie plasują się na 2. miejscu, tracąc do Szwecji 4 punkty. Do Austrii pojadą dwie pierwsze drużyny z poszczególnych grup. Te trzy mecze rozstrzygną czy brązowi medaliści Mistrzostw Świata zagrają na Euro w Austrii, które odbędzie się w dniach 19-31 stycznia 2010 roku.

Polacy poprzednich Mistrzostw Europy nie mogą zaliczyć do udanych. Zawodnicy Bogdana Wenty zajęli w Norwegii dopiero 7. miejsce. Złoto zdobyła Dania, srebro Chorwacja, natomiast brąz drużyna Francji.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!