W czwartej części mojego cyklu "Piłkarskie marzenia" poznajcie Tomasza Wyrobka, który opowiedział mi o klubach, w których grał i o tym, że szuka nowego klubu, w którym chciałby się dalej uczyć. Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Justyna Borowiecka: Jak rozpocząłeś swoją przygodę z piłką, ile wtedy miałeś lat, kto zaprowadził Cię na pierwszy trening i dlaczego akurat na tą dyscyplinę sportową a nie inną?
Tomasz Wyrobek:Przygodę z piłka nożną zacząłem w wieku 10 lat. Grywałem głównie ze starszymi kolegami, którzy mnie uczyli (uśmiech!). To właśnie koledzy mnie namówili na grę w macierzystym klubie Tempo Białka, gdzie grywałem 4 lata pod okiem trenera Marcina Wnętrzaka. Dlaczego ta dyscyplina? Piłka nożna daje mi radość z gry, zapominam o problemach życiowych, interesuje mnie tylko cel jaki sobie założyłem, w innych sportach tego nie odnalazłem

Przebywałeś na testach w Gwarku Zabrze, nie udało Ci się przejść pomyślenie testów, jak myślisz co zaważyło na tym, że w tym przypadku Ci się nie udało?
Brakowało mi umiejętności piłkarskich i doświadczenia. Trener mnie ustawił na obronie, kompletnie sobie nie radziłem, ale się nie załamałem i spróbowałem sił w Bielsku. Tam zostałem doceniony.

Miałeś okazję występować w kilku klubach z Bielska-Białej, m.in. UKS SMS, BBTS Włókniarz, jak wspominasz grę w tych klubach?
W UKS dużo nauczyłem się techniki, waleczności, motywacji oraz gry do ostatniego gwizdka, za co dziękuję trenerowi Tomaszowi Dulębie, a w BBTS Włókniarz ustawienia i zachowania się na boisku, która będzie mi potrzebna w seniorach.

Obecnie grasz dla Rekord Bielsko-Biała, co podoba Ci się najbardziej w tym klubie?
Szkolenie zawodników, idealne warunki do treningów. Podoba mi się tutaj, ale po ostatnim meczu w obecnym klubie, będę szukał innego klubu. Mam nadzieję, że uda mi się dostać do jakiegoś dobrego klubu, gdzie będę mógł dalej się rozwijać.

Nie miałeś jeszcze okazji wyjeżdżać z obecnym klubem na turnieje, m.in. dlatego, że klub swoją największą uwagę przywiązuję do przygotowania zawodnika do obecnego sezonu. Twoim zdaniem to dobrze, że klub się tylko na tym skupia czy wolałbyś jednak uczestniczyć w jakimś popularnym turnieju?
Bardzo chciałem uczestniczyć w jakimś turnieju lecz klub jakoś nie interesował się nimi. Nie mam w sumie na co narzekać, najważniejsze są mecze ligowe i dobre przygotowanie zawodnika (kondycyjnie i siłowo). Jedyne co mogę zaliczyć do miłych wspomnień to gra z klubem MKS Halniak Maków Podhalański kontra Kadra‘93-‘94 oraz sparing ze Słowacką drużyną, gdzie zdobyłem bramkę na 1:0, ale niestety przegraliśmy 1:2.

Miałeś okazję współpracować z kilkoma trenerami, powiedz który z trenerów wpłynął na Ciebie najbardziej i od któregoś najwięcej się nauczyłeś?
Każdy trener mnie dużo nauczył, ale najbardziej trener Marcin Woźny wpłynął na moje umiejętności piłkarskie, taktyczne, przygotowawcze do sezonu oraz przekazał dużo informacji o diecie piłkarza. Nauczyłem się ustawiać na boisku i jestem pewny, że jak wybiorę się na testy do seniorów nie będę miał z tym trudności, tzn. mam taką nadzieję (uśmiech).


Obecnie trenujesz pod okiem trenera Jarosława Krzystolika i trenera Marcina Woźnego, powiedz jacy są to trenerzy i jak się z nimi dogadujesz?
Są to trenerzy wymagający, na treningach mówią nam o naszych błędach jakie popełniamy w czasie meczów, sparingów i od razu uczymy się żeby ich jak najmniej popełniać. Bardzo dobrze dogaduje się z trenerami chętnie rozmawiają z nami na osobności, przekazując informacje nam potrzebne.

Pamiętasz swój dobry mecz, taki który będziesz miło wspominać?
Najbardziej pamiętam mecze derbowe na Podbeskidzie. Gdy grywałem w UKS przegrywaliśmy 0:1 i zdobyłem bramkę na 2:1, która dała nam zwycięstwo. W BBTS Włókniarz pokonaliśmy Podbeskidzie 7:0 nie zapomnę tego wyniku nigdy w życiu. To były niesamowite mecze i wrażenia.

I taki, który Ci nie wyszedł, o którym chciałbyś zapomnieć?
Chciałbym zapomnieć o meczu z GKS Katowice, ale nie potrafię. To był mój pierwszy mecz ligowy w Śląskiej Lidze, strasznie chciałem się pokazać z dobrej strony, ale niestety ten mecz mi nie wyszedł, ostatecznie przegraliśmy 2:5

Cenisz sobie klub z Londynu - Arsenal, powiedz dlaczego akurat ten klub podoba Ci się najbardziej?
Od małego uwielbiam ten klub. Arsenal gra wspaniałą piłkę a przede wszystkim stawia na młodych zawodników. Co jest m.in. Bardzo fajne w tym klubie. Bardzo lubię ten klub i chciałbym kiedyś w przyszłości dołączyć do ekipy tego klubu (uśmiech!)

Dla jakiego klub chciałbyś grać, gdybyś sam sobie mógł wybrać klub i dlaczego akurat ten?
Chciałbym zacząć od minimum III, II ligi polskiej, grając regularnie i następnie próbować wyżej i grać w naszej Ekstraklasie. Jeżeli mi się to nie uda, nie poddam się i spróbuję sił za granicą, też w jakimś II-ligowym klubie. Jak to się mówi, pożyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie.


Teraz możesz pozdrowić, czytelników Wiadomości 24 i zaprosić na swoje mecz.
Chciałbym zaprosić na mój ostatni mecz ligowy w Śląskiej Lidze Juniorów który odbędzie się 12 Czerwca o godz 12:00 BTS Rekord Bielsko-Biała vs Gosław Wap Jedłownik. Mam nadzieję, że po tym meczu w mojej karierze piłkarskiej coś się na lepsze zmieni. Wierzę w to gorąco i tak na marginesie pozdrawiam wszystkich trenerów z którymi do tej pory współpracowałem i z którymi będę. Pozdrawiam czytelników i Panią, Pani Justyno też pozdrawiam i dziękuję!

Z Tomaszem Wyrobkiem rozmawiała: Justyna Borowiecka


Imię i nazwisko: Tomasz Wyrobek
Pseudonim: Tomixx
Data urodzenia: 18 kwietnia 1992r
Pozycja na boisku: boczny obrońca, pomocnik
Nr (na koszulce): 7 lub 17
Klub: BTS Rekord Bielsko-Biała
Poprzednie kluby: Tempo Białka, UKS SMS Bielsko-Biała, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała

Dokończ zdanie:
Jako mały chłopiec marzyłeś, że będziesz kiedyś grał w…? Arsenalu Londyn
Co robiłbyś, gdybyś nie grał w piłkę… ? nie wiem ; )
Najlepszym klubem piłkarskim według Ciebie jest…? Arsenal Londyn
Najlepszym piłkarzem według Ciebie jest...? Cristiano Ronaldo
Masz słabość do...? Kobiet
Dobra cecha Twojego charakteru...? waleczność
Cecha, której nie lubisz u siebie...? agresywność
Czego nie lubisz w sporcie...? ustawienia meczu
Jesteś przesądny...? Tak
Brunetki czy blondynki…? Blondynki
Motto życiowe…? Dla was to tylko piłka. Dla mnie to sens życia.

Ulubiona muzyka: Rock, nowości
wykonawca (zespół): Blink 182
Film/serial: Rytuał, Gol 1,2,3 , hooligans , American Pie 1,2,3,4,5,6,7 ; ) , DragonBall
Książka: brak
Jedzenie: Makaron z truskawkami
Napój: napój izotoniczny
Perfumy: Lacoste

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!