Na czym polega tajemnica sukcesu trenera Fornalika? Trener Ruchu, jak mało, kto potrafi świetnie przygotować drużynę pod względem fizycznym.

Fornalik to wzorowy uczeń Oresta Lenczyka, prawdziwego mistrza wśród polskich trenerów. Lenczyk choć niedługo skończy 70 lat jest na samym topie naszej ligowej piłki. Jego Śląsk ma pozycję lidera od dłuższego czasu i zmierza po historyczne mistrzostwo.

Jak widać metody treningowe Lenczyka przynoszą pożądany skutek w naszej lidze. Nie od dzisiaj wiadomo, że Ekstraklasa kocha zespoły świetnie przygotowane pod względem fizycznym, zdeterminowane i walczące. Lenczyk potrafi to zrobić, jak mało kto i myli się ten, kto sądzi, że to kolejny tyran a la Okuka czy Magath.

Nie, Lenczyk raczej stawia na siłę, próbuje znaleźć złoty środek- nie przemęcza piłkarzy. Tą drogą kroczy jego były podopieczny Waldemar Fornalik; nie od dzisiaj wiadomo, że siła i motoryka to główna broń "Niebieskich".

Nic nie wskazuje, aby tak nie miało być w następnej rundzie. Zapowiada się nawet, że będzie jeszcze lepiej. Trener Ruchu od przygotowania fizycznego twierdzi, że piłkarze wyglądają dobrze: "Widać, że w trakcie przerwy dużo robili. Szybkość i wydolność są u nich na poziomie zbliżonym do tego, który mieli pod koniec rundy jesiennej. Jest to bardzo dobry poziom wyjściowy do okresu przygotowawczego do kolejnej rundy"- czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Co ciekawe najstarsi piłkarze: Wojciech Grzyb oraz Marcin Malinowski są w czubie tej klasyfikacji. Najlepszy jest Aleksander Piech, którym interesują się topowe kluby naszej ligi.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!