Bogdan Zdrojewski nie podjął decyzji o odwołaniu Roku Rosji w Polsce Bogdan Zdrojewski nie podjął decyzji o odwołaniu Roku Rosji w Polsce

Bogdan Zdrojewski nie podjął decyzji o odwołaniu Roku Rosji w Polsce

PiS żąda wycofania się z projektu "Rok Rosji w Polsce". Zdaniem Bogdana Zdrojewskiego nie należy podejmować decyzji pochopnie. Na razie trwają analizy programu obchodów. Decyzja dopiero zapadnie - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" - minister kultury i dziedzictwa narodowego.

"Domagamy się od ministra wycofania się z kontynuacji tego projektu" - czytamy wypowiedź Kazimierza Ujazdowskiego na stronie Polskiego Radia. Polityk Prawa i Sprawiedliwości uważa, że to niedorzeczne, by równocześnie piętnować zachowania Putina i prowadzić wymianę kulturalną między Polską a Rosją.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego broni się twierdząc, że nie można podejmować decyzji pod wpływem kampanii wyborczej. W pierwszej kolejności konieczna jest analiza poniesionych kosztów. Bogdan Zdrojewski zaznacza, że trzeba zachować wstrzemięźliwość i rozwagę. Nie akceptuje on postępowania Putina, lecz jak powiedział podczas audycji : "Wierzę w świat kultury i mądrość instytucjonalną". Według niego krytycy nie przeanalizowali żadnych korzyści płynących z tego przedsięwzięcia dla Polski. W ramach programu dzieła Tadeusza Różewicza zostałyby przetłumaczone na język rosyjski.

Rok 2015 miał być rokiem Polski w Rosji i Rosji w Polsce na podstawie porozumienia "Program 2020 w relacjach polsko-rosyjskich". Jak podaje Dziennik, członkowie PiS-u złożyli wniosek o informację i debatę dotyczącą realizacji tego projektu.


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!